Nälkjakindlad hostad TOP 10

Oleme suvel harjunud vaatama õiteilu, kuid selle juures ei tasu unustada ka dekoratiivsete lehtedega taimi. Nende lehtede ilu lummab kauem, kui mõne püsiku paar nädalat kestev õiemeri. Hostade valik on väga lai, see annab meile palju kasutusvõimalusi. Neid on hea kasvatada tiikide ääristajana, imelise soolotaimena peenras ja vähenõudlikku taimena isegi kalmistul. 

Hostadega kaasnev mure kipub olema pitsiliseks näritud lehed. Nimelt teod ja nälkjad armastavad neid sama palju kui meie… 

Toome teieni loetelu kümnest paksulehelisest ja  nälkjakindlast sordist, mida oma aeda valida:

  1. Abiqua Drinking Guard Täiskasvanud taim moodustab ligi 90 cm laia ja 50 cm kõrguse suure puhmiku. Väga imposantne sort oma ümarate ja sügavalt kortsuliste-kurruliste kausikujuliste lehtedega. Paksud sinised lehed on 21×21 cm. Õied on peaaegu valged.

2. Dream Queen Kõrgus 55-60 cm, laius 60 cm. Paksud rohekassinised lehed, seest kreemikaskollased. Õied valged.

3. Blue Mouse Ears Kääbusjas tihe puhmas on ligikaudu 25-30 cm lai ja 15-16 cm kõrge. Väga ümarad hiirekõrva kujulised hallikassinised lehed on 5-8 x 5-8 cm, peaaegu kummised ja kergelt kumerad. See on sort, mida tasub kasvatada ka rikkaliku õitsemise pärast. Õied asetsevad lühikestel jämedatel õievartel ja on violetsete triipudega lavendlivärvi. Tõeline kollektsionääride lemmik!

4. Firn Line Kõrgus 30-55 cm, laius 40-55 (70) cm. Südamekujulised sinised lehed on laia valge servaga. Õied on helelavendeljad.

5. Restless Sea Kõrgus 40-45 cm, laius 80 cm. Taime nimi “Rahutu meri” tuleneb leheserva kujust: veidi hambuline ja tugevalt laineline. Lehelaba on 10 cm lai ja 18-20 cm pikk, tugevast materjalist, sinakashall või sinakasroheline. Kellukesekujulised õied on peaaegu valged, lavendlivärvi triipudega.

6. Sleeping Beauty Kõrgus 40- 45 cm, laius 45- 50(80-100) cm.Teravatipulised jäiselt sinakashallid lehed on palistatud armsa kreemika äärega. Õied on lavendlivärvi.

7. Snowy Lake- Kõrgus 20-30 cm, laius 45 cm. Sinakasrohelised lehed on laia kreemikaskollase servaga. Lehed on lainelised, südamekujulised kuni ovaalsed, väga paksust materjalist. Suured õied on lavendlivärvi.

8. Sum and Substance  Üks suurimatest hostadest, pilgupüüdja, millest on võimatu mööda vaadata. Kõrgus 100-120 cm, laius 130-150 cm. Eriti suured kollakasrohelised südajad lehed on krobelised. Õied helelavendeljad.

9. Tokudama Flavocircinalis Ligikaudu 120 cm lai ja 40-45 cm kõrge. Sort on klassikaline lemmik südamekujuliste sinakasroheliste kuni hallikasroheliste lehtedega, milledel on lai ebaregulaarne kollakas serv. Lehed on kortsulised ja jäigad. Suured õied on peaaegu valged ja  asetsevad 65 cm kõrgusel õievartel.

10. Tambourine Kõrgus 35-55 cm, laius 60-100(140) cm. Püstised satiiniselt läikivad rohelised lehed on laia kreemikasvalge lainelise servaga. Lehterjad õied on purpurjad ja asetsevad 50-75 cm kõrgustel leherikastel õievartel.

Võrratut hostade kasvamist!