parukapuu, harilik `Dusky Maiden` PA 80-100

Tootekood: 000000013966

140.00

Laost otsas

Ladinakeelne nimi:Cotinus coggygria `Dusky Maiden`
Название:Скумпия кожевенная
Title:European smoketree, smoke tree
Nimen:puuteriperuukkipensas, peruukkipensas
Poti number:C 12
Kõrgus:PA 80-100
Kategooria:, , , , , ,

Kirjeldus:

Syn. `Londus`
Cotinus szechuanensis x Cotinus coggygria `Velvet Cloak`, 1997 a, Peter Moore.
Poogitud 0,8-1 m kõrgusele tüvele, moodustab tüvel koheva metallpunaste lehtedega palli.
Põõsa ümarad laineliste servadega lehed on võluvalt värvilised- kevadel ja suvel roheka varjundiga lillad kuni bordoopunased. Noored võrsed on erksalt punakad. Mida päikeselisem kasvukoht, seda intensiivsemat värvi lehestik. Sügisvärv on imeliselt kuldsetes, oranžides ja sarlakpunastes toonides.
Hästi harunenud tugevad oksad tekitavad taimele tiheda kompaktse kujuga võra.
Väikesed õied kinnituvad tumeroosadele õisikuvartele ja moodustavad suure õhulise roosakaslilla pöörisõisiku. Õitseb alates juulist 1-2 kuud, misjärel moodustuvad pisikesed pruunid seemned. Eesti kliimas viljub harva, sest meie suvi on selleks liiga lühike.
Harilik parukapuu eelistab kasvada täispäikeselises soojas kohas. Päikese käes kasvades on lehestik erksamates värvides. Mullastiku suhtes on taim vähenõudlik, aga parim on aluseline parasniiske pinnas. Kannatab hästi põuda ja linnasaastet. Kliimatssoon 6, talub külma kuni -26 °C kraadi.
Sobib ideaalselt väiksemasse linna- või maakoduaeda. Väga pilkupüüdev taim üksinda kasvama ja kombineerituna särava päevakübara, siilkübara, raudrohu ja villase nõianõgesega.