nõianõges, villane `Silver Carpet`

Tootekood: 000000014223

4.50

Laost otsas

Ladinakeelne nimi:Stachys byzantina `Silver Carpet`
Название:Чистец византиискии
Title:lamb`s ear, woolly gedgenettle
Nimen:nukkapähkämö
Poti number:P 13
Kategooria:, , , , , ,

Kirjeldus:

Kõrgus 15-40 cm. Lehtdekoratiivne pinnakattetaim.
See sort õitseb harva ja on pigem silmapaistev oma lehtedede poolest. Roosakaslillad huulõied moodustavad pikkade odajate varte tippu tiheda õisiku. Õisi on ka tipmistes lehekaenaldes.
Taime paksud lehed ja varred on pehmete valkjashallide karvakestega kaetud, tekitades talle ilusa hõbedase välimuse. Toekatele neljatahulistele vartele kinnituvad 5-10 cm pikkused lehed on vastaku asetusega ja allapoole suunatud. Juurmised igihaljad lehed on pikemad ja mõlakujulised. Lehtede alumised küljed on heledamad.
Eelistab täispäikeselist kuni poolvarjulist kasvukohta ja kuivemat hea drenaažiga mulda. Kasvab hästi toitainetevaesel mullal. Taim ei talu liigniiskust. Kliimatsoon 4, väga külmakindel, talub külma kuni -35 °C kraadi.
Nõianõgese huvitav hõbedane välimus annab aias värvikate koosluste loomiseks palju võimalusi. Sobib ideaalselt pinnakattetaimena kasvatamiseks, kiviktaimlasse, peenraservasid raamima ja soolotaimena pilku püüdma. Head naabrid on kukeharjad, raudrohud, tääkliiliad, liatrised ja stepirohi.