hortensia, puis- `Golden Annabelle`

Tootekood: 000000014251

26.00

Ladinakeelne nimi:Hydrangea arborescens `Golden Annabelle`
Название:Гортензия древовидная
Title:smooth hydrangea
Nimen:pallohortensia
Poti number:C 5
Kõrgus:40-60
Kategooria:, , , , , ,

Kirjeldus:

Kõrgus kuni 1,3 m ja laius kuni 1 m. Kompaktne kiirekasvuline põõsas.
Erilise lehevärvusega puishortensia sort, mis on tänu kirjudele lehtedele ka kevadel enne õisi väga ilus. Lopsakad südajad lihtlehed on värvunud ebaühtlaselt rohelise- ja kuldkollase kirjuks. Lehed paiknevad võrsetel vastakuti.
Sort on üsna tugevate püstiste vartega.
Õitseb juulist septembrini suurte valgete pallikujuliste õisikutega. Õisikud püsivad pakuvad silmarõõmu ka talvel põõsale jäetuna.
Eelistab päikeselist või poolvarjulist kasvukohta, hea drenaažiga parasniisket huumusrikast veidi happelisemat mulda. Kliimatsoon 5, talub külma kuni -29 °C kraadi.
Suvistel põuaperioodidel tuleks jälgida, et taim läbi ei kuivaks. Põõsa ilusa kuju säilitamiseks võiks kevadise kasvuperioodi alguses paigaldada põõsatoed, mis aitavad okstel õitekaskaadi paremini kanda.
Nooremad, hõredamad taimed vajavad tihti põõsa kokkusidumist, sest rasked õiekobarad vajuvad põõsast välja. Vajab hilissügist või kevadist tagasilõikust ~50-70 cm kõrguseks, siis jaksavad oksad raskeid õisikuid paremini kanda. Võib varakult ka taime toestada, siis kasvab tugi suve jooksul põõsa sisse ja ei ole õiekoorma alt märgata. Hortensiate lõikuse kohta on täpsemaid juhiseid meie nõuandenurgas: Hortensiate hoolduslõikus.
Õiskuid saab kasutada lõikelillena ja kuivatada. Kasvatatakse soolotaimena, grupina, vabakujulise hekina või kompositsioonis koos teiste hortensiatega. Head kaaslased on ka kurereha, päevaliilia, naistenõges, kämmalvaher.