dekoratiivtaimed, istikud, aiakaubad

Uudised

26.11
Kõik uudised

Püsikliendile

astilbe, arendsi `Brautschleier`

Astilbe arendsii `Brautschleier`
Астильбa aрендса
false spirea, astilbe
tarhajaloangervo
3,50 EUR
Ladinakeelne nimi: Astilbe arendsii `Brautschleier`
Название: Астильбa aрендса
Title: false spirea, astilbe
Nimen: tarhajaloangervo
Toote kood: 000000012421
Tüüp: Istik
Liik: astilbe
Poti number: C1,5
Hind:
3,50 EUR
Hind püsikliendile: 2,63 EUR
 
Syn. Astilbe 'Bridal Veil'
Kõrgus 60-80 cm, laius 50- 60 cm.
Sordi nimi on "pruudiloor". Puhasvalged haralised õisikud moodustavad rohelise lehestiku kohale pitsilise õievahu. Õitseb juuni- juuli (august). Õisikud seisavad hästi vaasis lõikelilledena.
Taim on huvitav kogu pika hooaja, sest lehestik tärkab varakevadel ja äraõitsenud õisikud on efektsed hilissügiseni.
Astilbed on meie aedu kaunistanud aastakümneid. Sortide valik on väga lai ja mitmekesine. Ühine nimetaja astilbedel on nende õhulised ja kohevad õisikud. Lehtede värvus varieerub helerohelisest šokolaadipruunini.
Eelistavad kasvada aia varjulisemates kohtades, aga kõige olulisem tingimus on niiskus. Kui see on täidetud, kasvab ka päikesepaistelisemal kasvukohal. Põuasel suvel tuleks kindlasti kasta, läbikuivamine võib saada taimele saatuslikuks. Hea kasvukoht on veekogu ääres.
Parem on kasvatada rühmadena, siis paistab taime efektsus kaugele silma. Noorendamiseks on aeg, kui puhmad hakkavad seest tühjaks muutuma. Kaevake taim üles ja jagage sobiva suurusega puhmikuks. Väetamiseks on parim kompost.
Noored võrsed on külmaõrnad, õnneks tärkavad astilbed kevadel hilja. Hiliskevadiste öökülmade korral tuleb kindlasti katta. Sügisel ei ole soovitav varsi maha lõigata, need aitavad koguda lund. Samas näevad kuivanud õisikud peenral ka ilusad välja.
Astilbed on kahjurite- ja haigustekindlad.

   ...