baptiisia `Bright Blue`

Tootekood: 000000014105

8.00

Ladinakeelne nimi:Baptisia
Название:Баптизия
Title:blue false Indigo, false Indigo
Nimen:etelänherneet
Poti number:C 2
Kategooria:, , ,

Kirjeldus:

Kõrgus ja laius 80-100 cm. Hästi harunenud kõrge puhmik on tihe ja püstise kasvukujuga.
Baptiisia sinised liblikõied sarnanevad lupiini või lillherne õitele. Õied kinnituvad väikeste raokestega tugevatele vartele, koondudes pikkadeks rikkalikeks õisikukobarateks, mis küündivad üle puhmiku sinakasroheliste kolmetiste liitlehtede. Õitseb alates juulikuust kolm kuni kuus nädalat. Pärast õitsemist valmivad rohelised kaunad, mis muutuvad küpsenult mustaks.
Sobib kasvama täispäikesse kuni kergesse varju ja nõrgalt happelisse hea drenaažiga mulda. Mullaviljakuse suhtes ei ole nõudlik, kasvab hästi ka kruusasemas pinnases. Peab põuale hästi vastu. Kliimatsoon 4, väga külmakindel, talub külma kuni -35 °C kraadi.
Pärast kasvukohal juurdumist ei talu oma sügava peajuure tõttu ümberistutamist. Peale õitsemist võib taime kompaktsena hoidmideks lõigata, kuid siis ei valmi dekoratiivsed kaunad, mida saab kasutada talvistes taimeseadetes.
Sobib peenrasse teistele taimedele taustaks, hekiks ja rühma istutatuna. Ideaalne taim taluaeda ja suuremasse linnaaeda. Head kaaslased on siilkübarad, päevakübarad, raudrohud, leeklilled ja kõrrelised.
Levib looduslikult Põhja-Ameerika kesk- ja idaosas.
Oma tähelepanu väärivate omaduste eest on saanud RHS auhinna Award of Garden Merit.

 

FOTO: Ditoplant