dekoratiivtaimed, istikud, aiakaubad

Püsikliendile

astilbe `Chocolate Shogun`

Astilbe `Chocolate Shogun`
Астильба
false spirea, astilbe
jaloangervo
7,00 EUR
Ladinakeelne nimi: Astilbe `Chocolate Shogun`
Название: Астильба
Title: false spirea, astilbe
Nimen: jaloangervo
Toote kood: 000000010347
Tüüp: Istik
Liik: astilbe
Poti number: P 13
Hind:
7,00 EUR
Hind püsikliendile: 6,65 EUR
 
Kõrgus ja laius 40-60 cm.
Kahvaturoosad õisikud moodustavad hea kontrasti šokolaadipruuni lehestikuga. Kõige tumedama lehestikuga astilbe, mis seni aretatud. Tume läikiv lehestik säilitab oma värvi kogu hooajaks. Õitseb juuni-juuli.
Astilbed on meie aedu kaunistanud aastakümneid. Sortide valik on väga lai ja mitmekesine. Ühine nimetaja astilbedel on nende õhulised ja kohevad õisikud. Lehtede värvus varieerub helerohelisest šokolaadipruunini.
Eelistavad kasvada aia varjulisemates kohtades, aga kõige olulisem tingimus on niiskus. Kui see on täidetud, kasvab ka päikesepaistelisemal kasvukohal. Põuasel suvel tuleks kindlasti kasta, läbikuivamine võib saada taimele saatuslikuks. Hea kasvukoht on veekogu ääres.
Parem on kasvatada rühmadena, siis paistab taime efektsus kaugele silma. Noorendamiseks on aeg, kui puhmad hakkavad seest tühjaks muutuma. Kaevake taim üles ja jagage sobiva suurusega puhmikuks. Väetamiseks on parim kompost.
Noored võrsed on külmaõrnad, õnneks tärkavad astilbed kevadel hilja. Hiliskevadiste öökülmade korral tuleb kindlasti katta. Sügisel ei ole soovitav varsi maha lõigata, need aitavad koguda lund. Samas näevad kuivanud õisikud peenral ka ilusad välja.
Astilbed on kahjurite- ja haigustekindlad.
On pärjatud auhinnaga: Silver Medal at Plantarium.


PHOTO: Darwinplants
   ...