veigela `Foliis Purpureis`

Tootekood: 000000010148

12.00

Ladinakeelne nimi:Weigela `Foliis Purpureis`
Название:Вейгела цветущая
Title:weigela
Nimen:komeakotakuusama
Poti number:C 5
Kõrgus:40-50
Kategooria:, , , , , ,

Kirjeldus:

Sün. Weigela ‘Foliis Purpureus’ ja Weigela florida ‘Purpurea’
Sort on pärit Prantsusmaalt, enne 1875 a.
Kõrgus 0,5-1 m, laius 1,2-1,5 m.
Lehed on kitsasovaalsed tipust ahenevad ja peensaagja servaga ning paiknevad okstel vastakuti. Selle sordi lehevärvus on eriti kütkestav- värvid varieeruvad lillakasrohelisest pronksjaslillade kuni tumelillade- ja šokolaadivarjunditeni.
Pruunikashallid oksad on tugevad ja vanemal taimel elegantselt maapinnani kaarduvad. Noorte võrsete koor on punakas.
Tumedatele lehtedele pakuvad kontrasti karmiinpunastest õienuppudest puhkevad kaunid õied. Lehtrikujulised 4 cm pikkused õied on tumeroosad, seest heleroosad. Õitseb juunis-juulis eelmise aasta võrsetel.
Eelistab kasvada täispäikeselises ja tuulevaikses kohas. Päikese käes kasvades on lehevärv ja õitsemine rikkalikum. Sobiv muld on parasniiske viljakas ja hea drenaažiga. Kliimatsoon 5b, talub külma kuni -26 °C kraadi.
Vajadusel võib taime lõigata koha pärast õitsemist. Võib saada talvekahjustusi, karmidel talvedel külmuvad viimaste aastakasvude tipud, kuid taastub kiiresti. Kõige parem talvekaitse on lumekate.
Sobib kasvatamiseks üksikult või rühmana aedades ja haljasaladel. Head kaaslased on kukerpuud, laugud, kurerehad, kukeharjad, enelad ja okaspuude keravormid.