põisenelas, lodjap- `Summer Wine`

Tootekood: 000000012522

15.00

Ladinakeelne nimi:Physocarpus opulifolius `Summer Wine`
Название:Пузыреплодник калинолистный
Title:common ninebark, Eastern ninebark, Atlantic ninebark
Nimen:lännenheisiangervo
Poti number:C 5
Kõrgus:100-150
Kategooria:, , , , ,

Kirjeldus:

Syn. `Seward`
T. Wood, 2004.a. USA
Physocarpus opulifolius `Nanus` x Physocarpus opulifolius `Diabolo`
Kõrgus ja laius 1,2- 1,8 m. Kiirekasvuline tihe madal põõsas.
Atraktiivsed veini- kuni pronksjaspunased lihtlehed on 3-5 hõlmaga saagjate servadega ja paiknevad võrsetel vastakuti. Lehed on väiksemad kui sordil `Diabolo`.
Graatsiliselt kaarduvate okstega. Vanemad oksad on pruunikashalli ribadena kooruva koorega, ketendav koor annab talvisesse aeda juurde huvitavat tekstuuri. Noorte võrsete koor on oranžikaspruun.
Õitseb juunis kuni juuli alguses 2,5-5 cm suuruste roosakasvalgete kännasõisikutega ja moodustavad tumepunaste lehtedega suurepärase värvikontrasti. Pärast õitsemiset moodustuvad punakad kuivad kukkurviljad.
Eelistab täispäikest- valges kasvukohas on lehestik erksama värviga ja põõsas õitseb rikkalikumalt. Talub ka poolvarju ja linnasaastet. Mullastiku osas vähenõudlik taim võib kasvada peaaegu igasuguses pinnases, aga parim on hea drenaažiga viljakas muld. Ei talu väga pikaajalist põuda ja üleujutust. Kliimatsoon 4, väga külmakindel, talub külma kuni -35 °C kraadi.
Talub hästi kärpimist. Soovitatav on noorendada põõsast iga 3-5 aasta tagant ja lõigata välja vanad oksad.

Sobib kasvatada vabakujulise hekina, raamistutuse taimena, üksikult või grupina koduaias ja haljasalal. Head kaaslased on päevakübarad, siilkübarad, kõrrelised, liatrised ja hortensiad.