mänd, jaapani `Blauer Engel`

Tootekood: 000000013510

35.00

Ladinakeelne nimi:Pinus parviflora `Blauer Engel`
Название:Сосна мелкоцветная, Сосна японская
Title:five-needle pine, Ulleungdo white pine, Japanese white pine
Nimen:Japaninvalkomänty
Poti number:C 3
Kõrgus:25-30
Kategooria:, , , , ,

Kirjeldus:

Syn `Blue Angel`.
Hans Hachmann, 1964 a.
Kõrgus 10-aastasena 2 m ja laius 0,8 m. Lõplik kasv umbes 6 m ja laius 2,5 m. Ebakorrapärase püramiidja kujuga.
Tihedalt asetsevad okkad on pikad pehmed ja kergelt keerdunud ning annavad taimele täidlase ja koheva välimuse. Võrreldes teiste männisortidega on okkad heledamad ja säravsinisemad. Tüvi on lillakas- kuni hallikaspruun ja vanemas eas kestendav. Kannab 4-7 cm pikkusi munajaid tumehalle kuni punakaspruune käbisid.
Eelistab päikeselist kasvukohta. Mullastiku ja niiskuse suhtes on vähenõudlik, aga ei talu liigniiskust, seetõttu võiks kasvukoha muld olla liivase lõimisega ja hea drenaažiga. Talvise lume raskuse all võivad oksad murduda. Vajadusel toestamiseks siduda oksad nööriga kinni. Kevadel peab nöörid eemaldama. Kliimatsoon 5, talub külma kuni -29 C kraadi. Noor taim vajab soojemat, külmade põhjatuulte eest varjatud kasvupaika. Esimestel kasvuaastatel on soovitatav kasutada talvekatet.
Sobib kasvama nii väike- kui maakoduaedadesse ja on hea taim jaapani aeda, kiviktaimlasse ja kooslusesse kurerehadega, kukeharjadega, tõnnikestega, pojengidega ja vahtratega.
`Blauer Engel`i eesti keelne tõlge on`Sinine Ingel`. Inglisekeelne tõlge`Blue Angel` on kaubanduslik nimetus, mille Jeddeloh Farms Nursery (Gresham, Oregon) patenteeris 2003. aastal.
Sort sai alguse 1964 aastal Saksamaal Barmstedtis Hans Hachmanni puukoolis jaapani männi`Glauca` isendilt leitud mutatsioonist.