vaher, harilik `Crimson Sentry` 220-240 cm

Tootekood: 000000013951

180.00

Ladinakeelne nimi:Acer platanoides `Crimson Sentry`
Название:Клён остролистный, Клён платановидный
Title:Norway maple
Nimen:metsävaahtera, vaahtera
Kategooria:, , , , , ,

Kirjeldus:

A. McGill & Son puukool, 1970 a, USA.
Pärineb hariliku vahtra sordist `Crimson King`, on oma vanemast saledama võraga.
Täiskasvanud puu kõrgus on 7-12 m ja laius 4-5 m. Aeglasekasvuline sort, võra on noorena sammasjas, hiljem püramiidjas kuni ovaalne.
10-12 cm suurused viiehõlmalised lehed on puhkedes intensiivselt veinipunased. Suve edenedes muutub lehestik punakaslillaks ja hoiab oma kaunist tooni kogu suve. Sügisvärv on erkpunane kuni pronksjas.
Tugevad oksad kasvavad tumehallist tüvest välja enamasti 45-kraadise nurga all ja moodustavad väga tiheda võra.
Püstistesse õisikutesse koondunud õied on punaka varjundiga rohekaskollased ja tekitavad violetse lehestikuga kena kontrasti. Puu õitseb maikuus. Septembris valmivad vahvad “vahtranina-viljad”.
Eelistab päikeselist kasvukohta, kuigi noorena talub ka vähest varju. Vajab viljakat parasniisket mulda. Ei talu põuda. Kliimatsoon 4, väga külmakindel, talub külma kuni -35°C kraadi.
Väärtuslik meetaim tolmeldajatele. Ei vaja regulaarset lõikamist. Võib lõigata peale kevadist mahlajooksu lõppemist ristuvaid, haigestunud või kahjustunud oksi.
Sobib tänu kompaktsele kasvule suurepäraselt väiksemasse aeda. Ideaalne soolopuuna ja kooslusesse rododendronite, okaspuu kääbusvormide, lumerooside, helmikpööriste, maohabeme ja kevadel õitsevate sibullilledega.