põisenelas, lodjap- `Lady in Red` PA 140-160

Tootekood: 000000010068

90.00

Ladinakeelne nimi:Physocarpus opulifolius `Lady in Red` PA
Название:Пузыреплодник калинолистный
Title:common ninebark, Eastern ninebark, Atlantic ninebark
Nimen:lännenheisiangervo
Poti number:C 15
Kõrgus:PA 140-160
Kategooria:, , , , , , ,

Kirjeldus:

J. J. Tuite, 2001 a., Suurbritannia.
Syn. `Tuilad`.
Õiepungad roosad, õied kahvaturoosad, õitseb juunis-juulis. Õisikud on väikesed, kuid taim on nendega ühtlaselt kaetud. Augustis moodustuvad punased kuivad kukkurviljad, mis jäävad põõsale hilissügiseni.
Kolmehõlmalised sügavate sisselõigetega lehed on rubiinpunased, noored lehed oranžika varjundiga, hiljem lillakaspunased, sügisvärv pruunikaspunane. Varjus kasvades on lehed rohekaslillad.
Noored võrsed on tumepunased, vanad oksad tumepruuni kihiliselt kooruva koorega.
Kasvab nii päikeselisel kui poolvarjulisel kasvukohal, aga talub ka varju. Pinnase suhtes vähenõudlik, kasvab nii kuivemal kui niiskemal maal, talub nii happelist kui leeliselist mulda. Väga ilmastikukindel ja lihtne kasvatada, talub kärpimist, põuda, linnasaastet, ümber istutamist. Kliimatsoon 4, väga külmakindel, talub külma kuni -35 °C kraadi.
Soovitatav on noorendada põõsast iga 3-5 aasta tagant ja lõigata välja vanad oksad.

Madalam ja punasemate lehtedega kui sort `Diabolo`. Väga silmapaistev sort, mis annab värvi igasse aeda. Sobib kasvatamiseks üksikpõõsana, rühmana, vabakujulise või pügatud hekina koduaias ja linnahaljastuses. Head kaaslased on päevakübarad, siilkübarad, kõrrelised, liatrised ja hortensiad.
Oma tähelepanu väärivate omaduste eest on saanud RHS auhinna Award of Garden Merit.