mänd, Thunbergi `Ogon`

Tootekood: 000000014163

45.00

Ladinakeelne nimi:Pinus thunbergii `Ogon`
Название:Сосна тунберга
Title:Japanese black pine
Nimen:Japaninmustamänty
Poti number:C 5
Kõrgus:25-30
Kategooria:, , , , , ,

Kirjeldus:

Taime kõrgus 10. aastaselt on 4 m. Täiskasvanud puu kõrgus on kuni 15 m ja laius 4-8 m. Noorena püstise laipüramiidja kasvuga. Hiljem ebakorrapäraselt lapik-kerajas ja horisontaalsete kuni kergelt rippuvate okstega.
Jäigad 7-12 cm pikkused okkad paiknevad kahekaupa kimbus ning suvel rohelised kollaste tippudega. Talvel ja kevadel muutub okaste värv intensiivselt kuldkollaseks. Päikeselises kasvukohas kasvades on värv erksam.
Looklev tüvi on kestendav vagudega ja hallikaspruuni kuni mustjashalli tooni. Õitsemisele ülejärgmisel aastal valmivad 4-7 cm pikkused pruunid piklikmunajad emaskäbid. Kevadel tärkavaid rohekasvalgeid kasve võib ära näpistada, et uute kasvude teket ja harunemist soodustada. Thunbergi mänd sobib hästi bonsai kujundamiseks.
Vajab täispäikest ja happelist hea veeläbilaskvusega mulda. Talub edukalt õhusaastet ja põuda. Kliimatsoon 6, talub külma kuni – 26 °C kraadi.
Sobib kasvama väikeaeda, kiviktaimlasse ja jaapani aeda. Head kaaslased on liivateed, kukeharjad, kõrrelised, kontpuud, hortensiad ja võlupõõsad.
Looduslikult kasvab Jaapanis ja Koreas.