kontpuu, siberi `Baton Rouge`

Tootekood: 000000012496

20.00

Ladinakeelne nimi:Cornus alba `Baton Rouge`
Название:Свидина белая, Свида белая, Дёрен белый, Кизил белый
Title:Siberian dogwood
Nimen:idänkanukka, pensaskanukka
Poti number:C 10
Kõrgus:160-200
Kategooria:, , ,

Kirjeldus:

Minier Nurseries, Prantsusmaa, 2007.a
Syn. `Minbat`.
`Sibirica` selekteeritud erksavärvilisem ja madalam kloon.
Kõrgus 1,5 -1,8 (2) m. Püstine, tihe, kompaktne ja kiirekasvuline põõsas.
Silmapaistvatele erkpunastele võrsetele kasvavad kevadel salatirohelised lehed, mis suveks muutuvad tumeroheliseks ja sügisel omandavad ilusa oranžikaspunase tooni. Kergelt keerdunud lehtede tõttu paistab hästi välja ka lehe heledam, valkjashall alumine külg. Lehed on 4-80 cm pikad, kuni 5 cm laiad, munajad või elliptilised, tipust teravad ja alt kiilukujulised.
Noored võrsed on jäigad, püstised ja võrsete koor muutub hilissügiseks korallpunaseks. Vanemad võrsed pruunikaspunased. Pakub läbi terve hooaja imelisi värvitoone ja eriti talvel moodustab kogu põõsas valge lumega väga ilusa kontrasti.
Kreemikasvalged õied paiknevad laiades kuni 5 cm läbimõõduga õisikutes. Õitseb juunis-juulis. Hilissuvel valmivad kerakujulised luuviljad, mis küpsedes muutuvad sinakasvalgeks. Viljad meeldivad lindudele.
Sobiv kasvukoht on päikeseline kuni poolvarjuline. Mullastiku suhtes on kontpuu vähenõudlik, kuid eelistab viljakamat ja niiskemat pinda. Talub ka liigniisket pinnast ning on vastupidav põuale. Kliimatsoon 3, täiesti külmakindel, talub külma kuni -40 °C kraadi.
Talub hästi heitgaase ja pügamist. Lõikamine soodustab uute võrsete kasvu ja uued võrsed on erksama värviga, mistõttu tasub põõsast iga 2-3 aasta tagant tugevalt kärpida. Pretendeerib kõige punasema koorega kontpuuks.
Sobib aeda üksikult, rühmana, hekiks 2-3 tk/jm. Võib kasvatada ka konteineris. Väga ilusa koosluse saab kui kontpuu alla istutada lumikellukesi vm madalaid sibullilli, lumeroose, priimulaid või madalaid kõrrelisi.