kontpuu, siberi `Baton Rouge`

Tootekood: 000000012496

20.00

Ladinakeelne nimi:Cornus alba `Baton Rouge`
Название:Свидина белая, Свида белая, Дёрен белый, Кизил белый
Title:Siberian dogwood
Nimen:idänkanukka, pensaskanukka
Poti number:C 10
Kõrgus:160-200
Kategooria:, , ,

Kirjeldus:

Minier Nurseries, Prantsusmaa, 2007.a
Syn. `Minbat`.
`Sibirica` selekteeritud erksavärvilisem ja madalam kloon.
Kõrgus 1,5 -1,8 (2) m. Püstine, tihe, kompaktne ja kiirekasvuline põõsas.
Kevadel kasvavad erkpunastele võrsetele salatirohelised lehed. Suvel lehed tumerohelised, sügisvärv oranžikaspunane. Lehed on kergelt keerdunud ning hästi paistab välja ka lehe heledam, valkjashall alumine külg. Lehed on 4-80 cm pikad, kuni 5 cm laiad, munajad või elliptilised, tipust teravad ja alt kiilukujulised.
Kreemikasvalged õied laiades kuni 5 cm läbimõõduga õisikutes. Õitseb juuni-juuli. Hilissuvel sinakasvalged kerakujulised luuviljad, mis küpsedes muutuvad sinakasvalgeks. Viljad meeldivad lindudele.
Noored võrsed on jäigad, püstised ja võrsete koor muutub hilissügiseks korallpunaseks. Vanemad võrsed pruunikaspunased. Pakub läbi terve hooaja imelisi värvitoone ja eriti talvel moodustab kogu põõsas valge lumega väga ilusa kontrasti.
Kasvukoht päikeseline kuni poolvarjuline. Mullastiku suhtes vähenõudlik, kuid eelistab viljakamat ja niiskemat pinda. Talub ka liigniisket pinnast ning on vastupidav põuale. Kliimatsoon 3, täiesti külmakindel, talub külma kuni -40 °C kraadi. Talub heitgaase ja pügamist. Lõikamine soodustab uute võrsete kasvu ja uued võrsed on erksama värviga, mistõttu tasub põõsast iga 2-3 aasta tagant tugevalt kärpida. Pretendeerib kõige punasema koorega kontpuuks.
Sobib aeda üksikult, rühmana, hekiks 2-3 tk/jm. Võib kasvatada ka konteineris. Väga ilusa koosluse saab kui kontpuu alla istutada lumikellukesi vm madalaid sibullilli, lumeroose, priimulaid või madalaid kõrrelisi.