kontpuu, verev `Compressa` PA 80/140

Tootekood: 000000013963

75.00

Ladinakeelne nimi:Cornus sanguinea `Compressa`
Название:Кизил кровяно-красный, Дёрен
Title:common dogwood
Nimen:mustamarjakanukka
Poti number:C 15
Kõrgus:PA 80-90, palli läbimõõt 35-40
Kategooria:, , , ,

Kirjeldus:

Budapesti Põllumajandusülikool, 1960. a.
Poogitud 80-100 cm kõrgusele tüvele, palliosa kõrgus 35-40 cm, taime kogupikkus 120-140 cm.
Väga aeglase kasvuga kääbusvorm, moodustab tüvel väikese palli.
Vahvad kortsulised lehed on tumerohelised, väikesed, läikivad, ovaalsed või laialt elliptilised, 3-5 cm pikkused, tugevate soontega. Suurepärase punakaslillat värvi sügisrüüga põõsas. Hoiab sügisel väga kaua lehti küljes, ka siis, kui kõik teised puud ja põõsad on juba ümberringi raagus.
Kompaktne võra on väga tihedate vertikaalselt hoidvate jäikade võrsetega. Noored võrsed on rohekaskollased, vanemad pruunikaspunased.
See sort ei õitse ega kanna vilju.
Väga vastupidav, talub linnatingimusi, kärpimist ja kuivust. Eelistab viljakat ja mõõdukalt niisket pinnast hea drenaažiga. Kasvab nii happelise kui aluselise reaktsiooniga muldadel. Kasvab kõige paremini päikeselisel ja poolvarjulisel kasvukohal, aga talub ka varjulist kasvukohta. Kliimatsoon 5, külmakindel, talub külma kuni -29 °C.
Sort `Compressa` on tõeline pilgupüüdja. Sobib koduaeda üksikult või väikese grupina, kiviktaimlasse, peenrasse kompositsiooni koos lumerooside, murtudsüdamete, madalate kõrreliste ja kääbuskasvuliste okaspuudega. Võib kasvatada ka dekoratiivses konteineris ühes suvelilledega.