budleia, davidi `Free Petite Blue Heaven`

Tootekood: 000000013540

15.00

Ladinakeelne nimi:Buddleja davidii `Free Petite Blue Heaven`
Название:Буддлея Давида
Title:summer lilac, butterfly-bush
Nimen:syyssyrikkä, syyssyreeni
Poti number:C 5
Kategooria:, ,

Kirjeldus:

Peter Podaras, 2011 a. USA.
Buddleja davidii × Buddleja alternifolia, isetolmlemise tulemusel saadud sort.
Kõrgus 65 cm, laius 65 cm. Kaarduvate okstega kääbussort.
Hallikasroheliste lehtedega põõsas on kompaktne ja hea hargnevusega.
Lavendelsinised õied on heleda kollase südamikuga ja moodustavad 5-7 cm pikkuse õisiku. Sort on steriilne, tänu sellele ei kuluta energiat seemnete valmimisele, vaid moodustab üha uusi õisikuid. Õitseb pikema perioodi kui teised budleiad, juuli algusest oktoobri lõpuni.
Kasvukoht päikeseline, muld parasniiske, kerge ja viljakas. Ei talu läbikuivamist ega peenrale seisma jäänud vett. Sügisel soovitav peenramulda ümber põõsa kuhjata ning katta kuuseokstega, et talvel lumi sinna pidama jääks. Kliimatsoon 6, talub külma kuni -23 °C kraadi. Külmemal talvel võivad oksatipud külmuda, isegi kui seda ei juhtu on soovitav põõsas kevadel tagasi lõigata. Kärpige eelmise aasta kasv kolme või nelja alumise pungani. Taim õitseb esimese aasta kasvudel, kui pügamine jääb tegemata, on õisi vähe.
Ideaalne väikesesse aeda. Eriti tänuväärne taim inimestele kellel ei ole aeda, sobib rõdule ja terassile. Kasvukohta planeerides jälgige, et koht oleks teile hästi vaadeldav, sest õisikud on väga atraktiivsed liblikatele ja nende jälgimine muudab teie suve kaunimaks.