hosta `Invincible`

Tootekood: 000000013831

5.00

Ladinakeelne nimi:Hosta `Invincible`
Название:Xоста
Title:plantain lily, funkia
Nimen:kuunlilja
Poti number:P 13
Kategooria:, , ,

Kirjeldus:

Aretaja P. Aden, 1986. a.
Hübriid kahe P. Adeni seemiku vahel.
Kõrgus 50 cm, laius kuni 120 cm, keskmise kuni suurekasvuline.
Tumerohelised lehed on kergelt lainelise servaga, läikivad nii pealt kui alt, sileda tekstuuriga, nahkjad, küllaltki paksud. Ovaalsed lehelabad on 20-22 cm pikad, 15-17 cm laiad, 9-11 leheroo paariga, aluselt südajad ja teravakujulise tipuga. Kitsas roheline leheroots on väikeste punaste täppidega.
Heledad lavendlivärvi õied asetsevad 65-75 cm kõrgustel leherikastel õievartel. Helerohelised õievarred on lehtede liitumiskohtade juurest punakad. Niiskel suvel võib moodustada mitmeharulisi õievarsi. Torujad õied on 5,5-6 cm pikkused ja lõhnavad meeldivalt. Aeg-ajalt võib juhtuda, et osad õied on täidisõied. Õitseb hilissuvel. Fertiilne, peale õitsemist moodustuvad mõned seemnekojad.
Tärkab kevadel varem kui enamus teisi hostasid. Parim kasvukoht on hommikupäikesega, kuid piisava niiskuse olemasolul võib kasvada ka päikeselisemas kohas.
Selle sordi on teinud menukaks rikkalikult tumeroheline lehestik, aromaatsed õied, hea kasvukiirus. Väga populaarne sort sordiaretuses, hübridiseerimisel tahetakse edasi anda läikiva tumeda lehe ja lõhnavate õite geene. Hea valik maastikukujunduses, annab mõnusa rahuliku nüansi kirjuleheliste taimede vahele ning on kiirekasvuline. “Kohustuslik” sort igas hostakollektsioonis. Üsna hea kahjurikindlusega, kuigi nime järgi, mis tõlkes tähendab “võitmatu”, võiks arvata, et teod teda üldse ei kahjusta.
Staatus maailmas: tavaline kollektsioonides ja aiakaubanduses kättesaadav.
Sarnased sordid: `Iron Gate Bouquet`, `Rippled Honey, `Fragarnt Star`
Järeltulijad: `Birthday Cake`, `Fragrant Star`, `Irish Luck` , `Invincible Spirit`, `Morning Angel` ja väga paljud teised.