hosta `Frances Williams`

Tootekood: 000000011412

4.50

Laost otsas

Ladinakeelne nimi:Hosta `Frances Williams`
Название:Хоста зибольда
Title:plantain lily, funkia
Nimen:sinikuunlilja
Poti number:C 2
Kategooria:, , , , , ,

Kirjeldus:

Sinihall hosta `Frances Williams`, Hosta sieboldiana `Frances Williams`
F. ja C. Williams, 1986 a.
H. sieboldiana `Elegans` mutatsioon.
Väga suurekasvuline ja silmapaistev puhmik on 100-130 cm lai ja 60-80 cm kõrge.
Suured ja jäigad lehed on 30-33 cm pikad ja 24-29 cm laiad, 15-17 leheroo paariga. Lehed on peaaegu ümarad kuni ovaalsed ja kergelt kausikujulised. Lehed on intensiivset rohekassinist värvi (mida varjulisem kasvukoht, seda tumedamad) ja laia ebaregulaarse kreemika kuni kollakasrohelise servaga. Lehed on pealtpoolt kaetud hästi märgatava kirmega, tugevalt soonilised ja kortsulised. Lehe serv on peaaegu lame, tipp on terav ning lehe alumine osa on südajas. Jäme leheroots on heleroheline ning välisküljelt kreemikaskollane.
Kesksuvel ilmuvad paksu lehestiku kohale peaaegu valged helelillade triipudega lehtrikujulised õied. Õievarred on jämedad ja 65-75 cm pikad. Areneb palju seemnekupraid.
Istutage valgesse kuni mõõdukalt varjulisse kasvupaika. Vari aitab vältida leheservade kõrbemist. Kuid soojemas kliimas kõrbevad leheservad sellel sordil isegi täisvarjus.
Väga muljetavaldav suurtes konteinerites ja pottides kuid vajab jagamist iga iga kolme aasta järel. Sobib suurepäraselt ka pinnakatteks puude all, raamistutuses esiritta, aiaveekogu lähedale.
Hiigelsuur lehestik vajab kaitset külma ja kuivatava tuule eest. Aeglase kohanemisega kuid sellest hoolimata on hosta `Frances Williams` siiani üks enim istutatud hostasid maailmas. Võib saada ebasobivates valgustingimustes kevadel päikesepõletust.
Aretuses annab see sort tihti ilusaid triibulisi järglasi.
Võitja 1986 aastal Alex J. Summers Distinguished Merit Hosta Award.
Sarnased sordid: `Alvatine Taylor` (pikemad lehed, mis ei kõrbe päikese käes), `Olive Bailey Langdon` (leheservad ei kõrbe), `Eldorado`, `Gilt Edge`, `Samurai` (tundub olevat veidi tugevam, kuid teisalt identne), `Wagon Wheels` (väiksem ja kannatab ka leheservade kõrbemise käes).
Märkimisväärsed spordid: `Aurora Borealis`, `DuPage Delight`, `Golden Circles`, `Linda Sue`, `Time Tunnel`, `Maple Leaf` jpt.
Märkimisväärsed seemikud: `Blue Lace`, `Blueberry Muffin`, `Christmas Tree`, `Maui Buttercups`, `Mildres Seaver`, `Robert Frost`, `Top Banana` jpt

PHOTO: Darwinplants