hosta `Hadspen Blue`

Tootekood: 000000010443

5.00

Ladinakeelne nimi:Hosta `Hadspen Blue`
Название:Xоста
Title:plantain lily, funkia
Nimen:kuunlilja
Poti number:C 1,5
Kategooria:, , , , , , , ,

Kirjeldus:

Päritolu: Hosta `Tardiflora` x Hosta sieboldiana `Elegans Alba`
Hosta `Hadspen Blue`(E. Smith/P. Ruh, 1976) on imeline aeglaselt kasvav väikese kuni keskmise suuruse lehepuhmikuga sort, laius kuni 85 cm ja kõrgus kuni 45 cm. Paksud lehed on 18×16 cm, ümarad kuni südamekujulised, jahused, intensiivselt sinised kuni sinakashallid, tugevalt struktuursed. Täiskasvanud taime lehed on lohukestega. Lehe serv on peaaegu lame, leht on kergelt kausikujuline ja kumer. Lehe kuju on peaaegu ümar, väikese tipuga ja lehe üks alumine serv katab teist. Tugev leheroots on hele sinakashall.
Juunis kattub see üks sinisemaid hostasid lavendlivärvi kuni peaaegu valgete kellukesekujuliste õitega. Õied asuvad kirmega kaetud sinakshallil 45 cm kõrgusel õievarrel. Fertiilne.
Lehed ei moodusta tihtipeale sümmeetrilist puhmast, kuid imeline lehevärv teeb selle sordi väga väärtuslikuks aiataimeks. Vähem vormikam kui kuulus `Halcyon`, kuid paksemad lehed ja rohkem jahust kirmet muudavad selle sordi sama ihaldusväärseks. Üks kõige intensiivsema sinise värviga hostasid Tardiana grupist ning on hinnatud Zilise siniseskaalal väärtusega 1. Hoiab oma värvi kauem kui enamus tardiana hostasid.
Tärkab vara. Areneb aeglaselt. Kahjuritekindel.
Imepärane varjulise aia taim ja ilus partner näiteks murtud südamele, hõbedastele või kollasekirjutele kõrrelistele.
Sarnased on `Dorset Flair` (parem lehe kuju), `Happiness`
Järeltulijad: `Aristocrat`, `Holy Grail`, `Honeysong Blue and Gold`, `Kiwi Blue Marble`, `Nobility`(raske kasvatada), `Robyns Choice`