helmikpööris `Galaxy`
Tootekood: 00000001516112.00€
| Ladinakeelne nimi: | Heuchera `Galaxy` PBR |
|---|---|
| Название: | Гейхера |
| Title: | alumroot, coral bells |
| Nimen: | keijunkukka |
| Poti number: | C2 |
| Kategooria: | Kahe- või kolmevärviliste lehtedega, Kogu istikute nimekiri, PISI- JA HELMIKPÖÖRISED, TIARELLID, Püsililled, Valgete õitega |
Kirjeldus:
Kõrgus 25-35 cm (õitsemise ajal kuni 45-50 cm), laius 35-45 cm. Pilkupüüdev helmikpöörise sort, mille dekoratiivne lehestik pakub aias värvi kogu kasvuperioodi vältel. Suured ümarad lehed on sügavlillad kuni ploomipunased ning kaetud rohkete hõbedaste täppidega, mis meenutavad tähistaevast- sellest on inspireeritud ka sordi nimi. Lehtede alumine külg on purpurpunane, lisades taimele dekoratiivsust ka tuulise ilmaga.
Juunist augustini kerkivad lehestiku kohale peened tumedad õievarred, millel avanevad arvukad väikesed kreemikasvalged õied. Õisikud meelitavad ligi mesilasi ja teisi tolmeldajaid ning sobivad hästi ka lõikelilleks.
Kasvab kõige paremini poolvarjulisel kuni päikeselisel kasvukohal. Päikeses on lehestiku värvus intensiivsem, kuid kuivadel kasvukohtadel vajab taim regulaarset kastmist. Eelistab huumusrikast, parasniisket ja hästi vett läbilaskvat mulda. Talvine liigniiskus võib kahjustada juurekaela, mistõttu on hea drenaaž eduka talvitumise eelduseks. Kevadel eemaldatakse vaid talvekahjustustega või kuivanud lehed. Lumeta talvedel on soovitatav katta taime juurekael kerge multši või kuuseokstega, et vähendada külmakerke ohtu.
Väga hea aktsenttaim. Headeks naabriteks on pisipöörised, lumeroosid, hostad, astilbed ja haldjakellad.
Täpsemat saate kasvatamise kohta lugeda meie nõuandenurgast: helmikpöörised ja pisipöörised.




