elupuu, harilik `Brabant` 100-120 cm

Tootekood: 000000010292

11.00

Ladinakeelne nimi:Thuja occidentalis `Brabant`
Название:Туя западная
Title:northern white-cedar, eastern arborvitae
Nimen:kanadantuija
Poti number:C 3
Kõrgus:100-120
Kategooria:, ,

Kirjeldus:

G.J.F. Rombouts, Holland, 1984. aastal spetsiaalselt hekitaimeks aretatud kiirekasvuline sort.
Kõrgus 5-10 m ja laius 1-2 m. Aastane juurdekasv võib olla küljeokstel 15-30 cm ja ladval isegi 50 cm, sõltuvalt kasvukohast, väetamisest ja kastmisest. Pügamata taim  võib 10 aastaselt olla heades kasvutingimustes 4-5 m kõrgune ja 1,2-1,5 m laiune.
Koonilise kuni sammasja võraga. Vegetatsiooniperioodil okkad helerohelised, talvel oliivirohelised. Uued võrsed on esimesel aastal hõredad ja hargnemata.
Sort on üsna hea käbikandvusega. Käbid on väikesed, 8-12 cm pikkused, suvel helerohelised, küpsenult pruunid.
Küllaltki leppiv erineva pinnastega, kuid eelistab niiskemapoolset, hea drenaažiga, viljakat, kergelt happelist mulda. Pikaajalise põua suhtes tundlik. Päikeselises kohas on võra tihedam, kuid talub osalist varju. Kliimatsoon 4, külmakindel, talub külma kuni -35 °C kraadi.
Hekina vajab regulaarset pügamist. Ilma pügamata kasvab sort liiga suureks ja rohmakaks. Kuid kui on vaja midagi kiiresti varjata, võib kasvatada ka lõikamata.

Sobib üksikult või grupina haljasale ja koduaeda. Suurepärane taim erinevate geomeetriliste kujundite moodustamiseks haljastuses. Sobib hästi 1-2,5 meetri kõrguseks hekiks. Heki istutamise kohta leiate juhtnöörid meie kodulehe nõuandenurgast.