diervilla, teravalehine `Cool Splash`

Tootekood: 000000011177

23.00

Ladinakeelne nimi:Diervilla sessilifolia `Cool Splash`
Название:Диервилла сидячелистная
Title:southern bush honeysuckle
Nimen:rusovuohenkuusama
Poti number:C 5
Kõrgus:40-60
Kategooria:, , , ,

Kirjeldus:

P. Podaras ja H. M. Pellet, 2005 a, USA
Sün. teravalehine takispuu, Syn. `LPDC Podaras`
Kõrgus 1,2 m, laius 1-1,2 m. Ümara kasvukujuga madal ja tihe põõsas.
Tumerohelised lehed on laia kreemikasvalge äärega, hilissügisel lisandub punakas toon. Munajas-lantsetjad lehed on terava tipuga, kergelt lokkis servaga, 6-15 cm pikad, 3-8 cm laiad, asetsevad vastakuti.
Õitseb sama aasta võrsetelt väikeste kuldkollaste kellukjate õitega, mis on on koondunud 3-7 kaupa tipmistesse õisikutesse. Õitseb juunis-augustis. Õied lõhnavad meeldivalt ja meelitavad ligi tolmeldajaid. Viljad on tagasihoidlikud kuivad kuprad.
Eelistab kasvada päikeselises kuni poolvarjulises kasvukohas. Kohaneb kõigil muldadel, eelistab neutraalset ja leeliselist huumusrikast pinnast. Talub linnatingimusi ja kärpimist. Kärpida võib kohe peale õitsemist. Ei talu pikaajalist põuda. Hästi meeldib kasvada multšitud peenras, see hoiab juureümbruse niiskemana. Kliimatsoon 5a, külmakindel, talub külma kuni -29 °C kraadi. Kõige karmimatel talvedel võib külmuda lumepiirini, vaatamata sellele taastub hästi. Soovitav istutada külmade tuulte eest varjatud kasvukohta.
Väga ilus on veekogude ääres, madalas hekis või grupiistutuses koos budleiade ja enelatega.
Eestis kasvab üksikutes dendroloogilistes kollektsioonides, kuid oma erilise välimuse ja meeldivalt lõhnavate õite pärast väärib kindlasti kohta ka koduaias.
Põhiliik kasvab looduslikult USA idaosa mäestikumetsades.