veigela `Nana Variegata`

Tootekood: 000000011121

12.00

Laost otsas

Ladinakeelne nimi:Weigela florida `Nana Variegata`
Название:Вейгела цветущая
Title:weigela, old fashioned weigela
Nimen:komeakotakuusama
Poti number:C 4
Kõrgus:35-45
Kategooria:, , , , ,

Kirjeldus:

Kõrgus 0,5-0,8m. Ümara kujuga kääbuskasvuline põõsas. Vanemana kaarjate okstega.
Kitsasovaalsed lehed on 12 cm pikkused tipust ahenevad ja peensaagja servaga. Vastakuti paiknevate lehtede pealmised küljed on nõrgalt läikivad ja karedad, sest roodudel on karvad. Selle sordi lehed on kahevärvilised- keskelt rohelised ja servadest rohekas- kuni kreemikasvalged.
Vanemad oksad pruunikashallid ja tugevad, noored võrsed on pruunid.
Juunikuus puhkevad tumeroosadest õienuppudest heleroosad kellukesekujulised õied. Õied on 4 cm pikad, 2,5 cm läbimõõduga ja asuvad 3-5 kaupa eelmise aasta võrsetel. Sageli õitseb sügisel teist korda.
Kasvab hästi päikesepaistelisel kuni poolvarjulisel kasvukohal. Päikesepaistelisel kohal õitseb rikkalikumalt. Eelistab parasniisket viljakat hea drenaažiga mulda. Kliimatsoon 5b, talub külma kuni -26 °C kraadi.
Lõigata võib kohe peale õitsemist. Võib saada talvekahjustusi, karmidel talvedel külmuvad viimaste aastakasvude tipud, kuid taastub kiiresti. Kõige parem talvekaitse on lumekate. Parem on valida kasvukohaks tuulte eest kaitstud koht.
Sobib kasvatamiseks üksikult või rühmana aedades ja haljasaladel. Sobivad kaaslased on okaspuude keravormid, sirelid, kukerpuud, naistenõgesed, pojengid ja kukeharjad.