tsuuga, kanada `Greenwood Lake`

Tootekood: 000000014168

35.00

Ladinakeelne nimi:Tsuga canadensis `Greenwood Lake`
Название:Тсуга канадская
Title:eastern hemlock, eastern hemlock-spruce
Nimen:Kanadanhemlokki
Poti number:C 3
Kõrgus:30-40
Kategooria:, , , , , , ,

Kirjeldus:

Leitud enne 1939. aastat, Greenwood Lake, Ameerika Ühendriigid.
Kõrgus kuni 1.80 m ja laius kuni 1.20 m. Aeglasekasvuline ümar kuni laipüramiidjas kääbusvorm. Aastane juurdekasv on umbes 2,5 cm.
Tumerohelised läikivad lapikud okkad on 1-2 cm pikkused. Okkad on ümaratipulised ja asetsevad kamjalt. Kevadel tärkavad uued erkroheliste okastega kasvud annavad puule kena kahevärvilise välimuse. Kannab väikeseid ovaalseid pruune käbisid, mis sarnanevad lehise käbidele.
Kasvab hästi nii päikeselises kui poolvarjus, talub küllaltki hästi ka varjulist kasvukohta puude all.
Eelistab hea drenaažiga kergelt happelist viljakat ja parasniisket mulda. Vajab tuule eest kaitstud kasvukohta. Ei armasta põuda ja kuuma päikest ning liigniiskust. Kanada tsuuga on pindmise juurestikuga, mistõttu on soovitatav juurte piirkonnas mullatöödega ettevaatlik olla. Lumistel aladel võiks puu oksad nööriga kinni siduda, et need lume raskuse all kuju ei kaotaks ega murduks. Kliimatsoon 4, väga külmakindel, talub külma kuni -35 C° kraadi.
Sobib kasvatamiseks kiviktaimlates või multškattega peenardes, okaspuude kompositsioonides või soolotaimena. Head kaaslased on rododendronid, madalad püsililled ja põõsad.