tääkliilia, kiuline

Tootekood: 000000010156

27.00

Ladinakeelne nimi:Yucca filamentosa
Название:Юкка нитчатая
Title:Adam´s needle
Nimen:hapsijukka
Poti number:C 5
Kõrgus:30-40
Kategooria:, , , ,

Kirjeldus:

Lehestiku kõrgus 1 m, laius 1 m. Peaaegu ilma tüveta igihaljas põõsas.
Õievarre kõrgus kuni 1,5 m, õied kreemikasvalged rippuvad kellukesed. Õitseb alles täiskasvanud taimena.
Jäigad lehed on sirged ja teravatipulised, kasvavad maapinnal tihedalt ümber lehekodariku.
Eelistab päikeselist kasvukohta. Vajab kohevat viljakat ja kuivemat mulda. Tääkliilia võib kasvada ühel kasvukohal aastakümneid, ei talu ümberistutamist. Võtke istutamise ettevalmistamiseks natuke aega, tulemus on seda vaeva väärt. Kõige olulisem on vältida liigniiskust- sobivad kõrgemad kuivemad kohad. Kui teil juba looduslikult ei ole aias liivasegune muld, siis tuleb see ise teha. Kaevake istutusauk umbes 80 cm sügav ja 40 cm lai, lisage põhja 10 cm killustiku ja seejärel täitke auk poolest saati jämedama liivaga. Edasi segage olemasolev muld liivaga ja võitegi istutama hakata, peale istutamist kastke. Õitsemiseni kulub mõni aasta aega, kuid siis on vaatepilt tõeliselt eksootiline.
Kliimatsoon 5, külmakindel, talub külma kuni -29 °C kraadi. Talveks siduge lehed pehme paelaga kokku, et vältida laialivajumist ja lehekodarikule kogunevat niiskust. Teine variant on katta taim selliselt, nagu on soovitatud meie kodulehe nõuandenurgas Taimede talveks katmine.
On hea aktsenttaim, väga hästi sobib kiviktaimlasse. Heaks kaaslaseks on teised tääkliiliad, mägisibulad, karukellad ja kivirikud.