roos, kurdlehine `Rosa Zwerg`

Tootekood: 000000013562

13.00

Ladinakeelne nimi:Rosa rugosa `Rosa Zwerg`
Название:Шиповник морщинистый
Title:rugosa rose, Japanese rose
Nimen:kurttulehtiruusu, tarhakurtturuusu
Poti number:C 5
Kõrgus:20-40
Kategooria:, , , , , , , ,

Kirjeldus:

Karl Baum, 1983 a. Saksamaa.
Kõrgus 0,5-0,7 (1,2) cm, laius 0,4-0,5. Püstine ja kompaktne madal põõsas.
Roosad pooltäidisõied on 8-10 cm läbimõõduga ja 16-18 kroonlehega, südamikust paistvad kollased tolmukad. Intensiivse lõhnaga õied asetsevad kobaratena võrsete tippudes. Pleekinud õite eemaldamine tagab üha uute pungade tekke. Õitseb juunist kuni sügiseste külmadeni.
Kurdlehise e. pargiroosi viljad on kibuvitsa marjad, mis tekivad siis kui vanu õisi ei eemaldata. Dekoratiivsed viljad on suured, punased ja söödavad. Säilitatakse kuivatatult või hoidisena, lisatakse teele või küpsetistele. Laialdaselt kasutuses rahvameditsiinis.
Kurrulised sulgjad lehed sügavrohelised ja läikivad, sügisvärv kollane. Oksad on ogalised.
Päikesepaisteline või kerge varjuga kasvukoht. Mulla suhtes vähenõudlik aga koduaias kasvades eelistab niisket, hea drenaažiga pinnast. Väga hea haiguskindlusega. Kliimatsoon 4, väga külmakindel, talub külma kuni -35 °C kraadi.
Sobib väikeaeda ja istutusnõusse, suurde aeda rühmana ja linnahaljastusse suurte pindade katteks. Taim on väga vastupidav ja soovitatakse alles alustavale aiapidajale. Kodustes tingimustes on soovitav kärpida. Talub ka soolast ja liivast kasvukohta, kasutatakse rannikul pinnase stabiliseerimiseks.
Hekina kasvatamiseks 2 taime jooksval meetril, pinnakattena 4 taime ruutmeetril.