puispojeng `Shin-Nichigetsu`

Tootekood: 000000010711

Laost otsas

Ladinakeelne nimi:Paeonia suffruticosa `Shin-Nichigetsu`
Kategooria:, , , ,

Kirjeldus:

Ere kirsipunane õis kuldse südamikuga põõsaspojeng. Õied vihmale vastupidavad.

Kõik põõsaspojengid on pärit Hiina karmi kliimaga mäestikualadelt. Arvatakse, et puispojeng on üks maailma vanimaid aiataimi. Võluvat taime peeti jõukuse, sõpruse ja õnne sümboliks. Nende õisi peetakse erakordselt kauniteks. Nad on üllatavalt suured, läbimõõduga 15-25 cm. On kirjeldatud, et kroonlehed oleksid nagu siidist. Valgus kumab neist läbi, tekitades ainulaadseid värvimänge ja toonivärelusi. Eksootiliselt mõjuvad õied jäävad alati silma – on need siis ühekordsed, pool-täidetud või pallina kroonlehtedest täitunud.
Parim kasvukoht puispojengile on selline, kuhu päike paistab kogu päeva, kus on soe ja kus ei puhu tuul. Poolvarjulises paigas kestab õitseaeg, tõsi küll, kauem. Puude alla ja mujale varju ärge neid pange.
Kuigi talvised külmakraadid puispojenge ei hirmuta, on soovitatav põõsad ikkagi katta, sest siis hakkavad nad kevadel hoogsalt kasvama ja õitsevad rikkalikumalt. Ehitage taime ümber sõrestik, kuhu asetage ühekordne kiht kuuseoksi või õlgi. Sellest piisab. Sõrestik kaitseb pikemaid oksi ka raske lumekoorma eest. Pärast maa külmumist võib oksi või õlgi laotada ka juurtele. Katmine ongi kõige suurem töö puispojengi hooldamisel, muidu vajavad nad äärmiselt vähe hoolt.
Tänu tugevatele puitunud okstele ei pea põõsast toestama.