nulg, siberi

Tootekood: 000000013944

23.00

Laost otsas

Ladinakeelne nimi:Abies sibirica
Название:Пихта сибирская
Title:Siberian fir
Nimen:Siperianpihta
Poti number:C 5
Kõrgus:30-40
Kategooria:,

Kirjeldus:

Täiskasvanud siberi nulu kõrgus on 30- 40 m.
Võra on tihe kitsas ja koonusekujuline.
Tumerohelised okkad on kerge läikega ja meeldivalt vaiguse lõhnaga. Kujult sirged kitsad ja ümaratipulised või väikese täkkega. Okaste allküljel paiknevad kaks hallikasvalkjat õhulõheriba.
Tüve läbimõõt on täiskasvanud puul 60-80 cm. Noore puu hall koor on õhuke sile ja kaetud vaigumuhkudega. Vananedes lõheneb ja muutub plaatjaks.
Võrsed on pruunikashallid, kaetud lühikeste karvakestega. Puu rippuvad oksad võivad heades valgustingimustes kasvades maani ulatuda.
Emaskäbid on väga atraktiivse välimusega: silinderjad 5-9 cm pikad ja noorelt roheka kuni sinakaslilla värvusega. Käbid paiknevad püstiselt võra tipus, küpsedes muutuvad pruuniks. Isaskäbid on väiksemad pruunikaskollased ja asuvad võra keskosas.
Siberi nulg eelistab viljakat kergelt happelist ja hästi vett läbilaskvat mulda. Aluselises mullas kasvades võivad okkad muutuda kollaseks. Ei talu kõrget põhjaveetaset. Eelistab kasvada täispäikeses, aga talub väga hästi ka varjulisemat kasvukohta. On tundlik õhusaaste osas ja seetõttu kasvatatakse rohkem maakodude aedades ja parkides.
Siberi nulg on Eestis kasvavatest nulgudest üks ilusaim nululiik. Kasutatakse haljastuses üksikult või rühmadena.
Siberi nulg on väga külmakindel- talub külma kuni -45°C kraadi.
Talub väga hästi kärpimist. Tuleb kaitsta ulukite eest.
Kasvab looduslikult Siberi kesk- ja lääneosas, Altais ja Sajaanides.