nulg, korea `Silberperle` PA 25

Tootekood: 000000013489

65.00

Laost otsas

Ladinakeelne nimi:Abies koreana `Silberperle`
Название:Пихта корейская
Title:Korean fir
Nimen:koreanpihta
Kõrgus:PA 25, PA 25, läbimõõt 15-20
Poti number:C 7.5
Kategooria:, , , , , ,

Kirjeldus:

Günther Horstmann, 1986 a.
Väike pallike on poogitud 25 cm kõrgusele tüvele, palli läbimõõt 15-20 cm, taime kogukõrgus 40-45 cm.
Kümneaastasena palli läbimõõt 0,3-0,6 m. Aeglase kasvuga, aastane juurdekasv 5-7,5 cm. Noorena kerajas, hiljem koonusjas.
Sügavrohelised okkad on lühikesed, laiad, kaardunud ja seetõttu on hästi nähtav on alumine hõbedane külg. Vaiguga kaetud ümarad pungad sarnanevad hõbedaste pärlitega.
Vajab kasvuks viljakat, niisket, kuid hea drenaažiga mulda, mis võiks olla nõrgalt happeline. Ei talu seisvat vett. Armastab päikest, kuid sobib ka veidi varjulisem kasvukoht.
Sobib väga hästi väikestesse aedadesse, kivitaimlatesse või terassile suurde konteinerisse istutamiseks.
Selle taime nimega on suur segadus. Taime leidis Günther Horstmann (Saksamaa) nõialuuana ja nimetas ajutiselt`Hexenbesen Horstmann nr 1`. Hiljem andis ta parema nime `Silberperle`, mis tähendab eesti keeles `Hõbepärl`. Mingil ärilisel põhjusel nimetasid teised Saksa puukoolid `Silberperle` ümber `Silberkrueger`iks ja `Silberzwerg`iks. USA-sse jõudes nimetati sort kiiresti ümber `Silver Pearl` ja `Silver Mavers` ning `N. Degrees`. Heal lapsel palju nimesid. Igatahes on tegemist omanäoline, atraktiivne ja ihaldusväärne kollektsioontaimega kõikidele okaspuude huvilistele.