nulg, hall `Clarence`

Tootekood: 000000014183

45.00

Ladinakeelne nimi:Abies concolor `Minaret`
Название:Пихта одноцветная
Title:white fir, Colorado fir
Nimen:harmaapihta
Poti number:C 5
Kõrgus:30-40
Kategooria:, , , , , ,

Kirjeldus:

Kõrgus 10 a. on 3-4 m ja laius 1,5 m. Aeglasekasvuline ja laia püramiidja kuni ovaalse võraga.
Selle sordi pehmed hallikassinised okkad on eriti pikad. Okkaid muljudes eritab kerget tsitruselaadset lõhna.
Pruunikashallid sileda koorega oksad kasvavad horisontaalselt, moodustades tiheda laia võra. Noorena püramiidjas puu kasvatab endale vanemana kuhikja ladva.
Lisaks ilusatele puudersinistele okastele on eriliseks vaatamisväärsuseks puu suured silinderjad emaskäbid, mis kasvavad püstiselt võra ülemises osas. Noorte käbide värvitoon varieerub rohelisest hallikaslillani. Pruunid küpsed käbid varisevad puult septembris-oktoobris. Erinevalt teistest nulgudest lagunevad halli nulu käbid puu küljes, jättes võrasse püstised käbirootsud.
Eelistab päikeselist kasvukohta, aga talub ka vähest varju. Liigses varjus kasvades jääb võra hõredaks. Sobiv muld on parasniiske, viljakas, kergelt happeline ja hea veeläbilaskvusega. Ei taha kasvada liigniiskuses. Talub saastunud õhku, tugevat tuult ja vajadusel pügamist. Regulaarset lõikamist ei vaja. Mullas niiskuse säilitamiseks katta maapind multšiga. Kliimatsoon 4, väga külmakindel, talub külma kuni -35 °C kraadi.
Sobib soolopuuks ja gruppi koos teiste okaspuudega. Headeks kaaslasteks on okaspuude leinavormid, kirjude lehtede ja võrsetega puud ning põõsad. Sobib hästi kokku ka helmikpööriste, kukeharjade, kurerehade, liivatee ja kõrrelistega.