nõiapuu, värd- `Jelena`

Tootekood: 000000010041

75.00

Ladinakeelne nimi:Hamamelis x intermedia `Jelena`
Название:Гамамелис промежуточный
Title:hybrid witch hazel
Nimen:taikapähkinä
Poti number:C 6
Kõrgus:60-80
Kategooria:, , , ,

Kirjeldus:

A. Kort, 1937 a., Belgia.
Kõrgus 2-3(4) meetrit, laius 2-3 m.
Hõreda võraga väike puu või põõsas. Tavaliselt hargneb juba maapinna lähedalt mitmetüveliseks.
Suured ämblikke meenutavad õied on kollakasoranžid, aluselt oranžid. Õite läbimõõt 2-4 cm, kroonlehed keerdunud. Õitseb väga rikkalikult varakevadel, öökülmad ei riku õisi.
Suured paksud lehed on 8-12 cm pikad, 4-8 cm laiad, tumerohelised, servadest saagjad, aluselt südajad ja lühikese terava tipuga. Lehtedel on imeilus sügisvärv, jahedate ilmade saabudes muutuvad oranžiks ja punaseks.
Kasvukoht peaks olema võimalikult valgusküllane, soe ning tuulevaikne. Võib kasvada ka kõrgete puude läheduses kui talle jagub piisavalt valgust. Eelistab viljakat ja parasniisket kuni niisket mulda hea drenaažiga. Mulla pH sobib kergelt happeline või neutraalne. Kliimatsoon 5 b, talub külma kuni -26 °C. Karmimatel talvedel võivad võrsetipud kahjustuda, esimestel talvedel vajab talvekatet.
Sobib parki, koduaeda soolotaimeks.
Nõiapuud on huvitav taimeperekond just tänu nõiduslikule kevadtalvisele õitseajale, olenevalt talve karmusest toimub see märtsis või aprillis, pehmema talve korral jääb see veelgi varasemasse perioodi. Mõnikord avanevad esimesed õied juba sügisel, siis jääb taim puhkama ja jätkab kevadel sealt, kus pooleli jäi.