mänd, valge `Squiggles`

Tootekood: 000000013520

35.00

Ladinakeelne nimi:Pinus strobus `Squiggles`
Название:Сосна веймутова
Title:Eastern white pine, northern white pine
Nimen:strobusmänty
Poti number:C 5
Kõrgus:25-30
Kategooria:, , , , , ,

Kirjeldus:

Andy Duvall, 1999 a, USA.
Pärineb Pinus strobus `Contorta` seemikust.
Kõrgus 10 aastaselt on 0,4 m ja laius 0,6 m. Aeglasekasvuline kääbusvorm, aastane juurdekasv 3-5 cm.
Mitmetüveline võra on tihe, kompaktne, ümara või pealt lameda kujuga. Kasvab pigem laiusesse kui kõrgusesse.
Sinise-rohelisekirjud pehmed okkad on 6-8 cm pikad ja märgatavalt keerdunud, tekitades puule huvitava sasitud välimuse. Okkad säilitavad oma värvi aastaringselt. Silindrikujulised 10-20 cm pikad emaskäbid paiknevad mitmekaupa võrsete tippudes. Noorena on lillakad kuni rohelised, küpsedes muutuvad pruuniks.
Kõige paremini sobib päikeseline kasvukoht. Eelistab nõrgalt happelist, parasniisket ja hea drenaažiga mulda. Hästi sobib viljakas liiv- või saviliivmuld. Ideaalne rannikualadele. Leelises mullas võivad okkad kollaseks muutuda (kloroos). Ei talu peenrale seisma jäänud vett. Kliimatsoon 3, väga külmakindel, talub külma kuni -40 C kraadi.
Kuna okkad kasvavad tihedalt, siis ei suuda nad sageli variseda maapinnale, vaid jäävad võrasse kinni. Neid kuhtunud okaste kogumikke saab hõlpsalt eemadada, kui taime sõrmedega “kammida”. Soovitatav on kord aastas vanad okkad maha raputada, et õhk pääseks okste vahele, see ennetab seenhaiguste teket.
Suurepärane täiendus jaapani aeda ja kiviktaimlasse. Hea okaspuu väiksemasse koduaeda. Head kaaslased on kõrrelisedmõõladhortensiadakakapsad, kontpuud ja kurerehad.
`Squiggles`i kaksikõde on veidi suurema kasvuga Pinus strobus `Wiggles`.