mänd, valge `Niagara Falls`

Tootekood: 000000014158

35.00

Ladinakeelne nimi:Pinus strobus `Niagara Falls`
Название:Сосна веймутова
Title:eastern white pine, northern white pine
Nimen:strobusmänty
Poti number:C 4
Kõrgus:25-30
Kategooria:, , , , ,

Kirjeldus:

Mike ja Ken Yeager, 1998 a.
Pinus strobus `Pendula` mutatsioon.
Kõrgus 10 aastasena 1,1 m, laius 1,4 m. Aeglasekasvuline, aastane juurdekasv 10-15 cm.
Mitmetüveline põõsas on tihe, ümara ja poolrippuva kasvukujuga. Soovitud kõrguse saavutamiseks on vaja tüvi või tüved toestada sobiva kõrguseni, sest muidu ulatuvad longus oksad kiiresti maani ja saate omale hoopis pinnakattetaime.
Pehmed okkad on pikad peened ja viiekaupa kimbus. Hoiavad sinakasrohelist tooni aastaringselt. Noored võrsed lisavad sära ja lopsakat struktuuri. Moodustab pikki peenikesi silindrilisi käbisid, mis on noorena rohelised ja küpsenuna pruunid.
Soovitud välimuse saamiseks võib julgesti kärpida. Kärbitakse jooksva hooaja uut kasvu.
Kõige paremini sobib päikeseline kasvukoht. Eelistab nõrgalt happelist, parasniisket, hea drenaažiga mulda. Hästi sobib viljakas liiv- või saviliivmuld. Leelises mullas võivad okkad kloroosi tõttu kollaseks muutuda. Ei talu peenrale seisma jäänud vett. Kliimatsoon 3, väga külmakindel, talub külma kuni -40 C kraadi.
Ei sobi linnareostus, parem on vältida tänavaäärseid istutusi.
Ideaalne valik soolotaimeks, kiviktaimlasse, alpiaeda ja nõlvadele pinnakatteks. Seal tuleb eriliselt esile tema voolav kasvukuju, mille järgi on taim oma nime saanud. Eesti keelde tõlgitult tähendab nimi “Niagara juga”. Head kaaslased on liivateed, kukeharjad, kõrrelised, kontpuud, hortensiad ja võlupõõsad.