mänd, valge `Ground Hugger`

Tootekood: 000000014157

35.00

Ladinakeelne nimi:Pinus strobus `Ground Hugger`
Название:Сосна веймутова
Title:eastern white pine, northern white pine
Nimen:strobusmänty
Poti number:C 4
Kõrgus:25-30
Kategooria:, , , , ,

Kirjeldus:

Taime kõrgus 10-aastaselt on 0,6 m ja laius 1 m. Aeglasekasvuline, aastane juurdekasv kuni 7 cm.
Ebakorrapäraselt laiuv, ümara kasvukujuga kääbusvorm. Sordi eripäraks on longus oksad, mis kasvavad maapinnaga horisontaalselt ja eri suundades. Selle järgi on sort ka omale nime saanud. Nime eestikeelne tõlge on “maapinna kallistaja”.
Pikad peened okkad on siidiselt hõberohelised, asetsevad viiekaupa kimbus ja säilitavad oma värvi aastaringselt. Noored helerohelised võrsed loovad vanemate okastega toreda värvikontrasti. Käbikandvus algab puul juba noores eas. Käbid on saledad 10-13 cm pikkused ja ümarate soomustega.
Kõige paremini sobib päikeseline kasvukoht. Eelistab nõrgalt happelist, parasniisket, hea drenaažiga mulda. Hästi sobib viljakas liiv- või saviliivmuld. Leelises mullas võivad okkad kloroosi tõttu kollaseks muutuda. Ei talu peenrale seisma jäänud vett. Kliimatsoon 3, väga külmakindel, talub külma kuni -40 C kraadi.
Ei sobi linnareostus, parem on vältida tänavaäärseid istutusi.
Ideaalne valik soolotaimeks, kiviktaimlasse, alpiaeda ja nõlvadele pinnakatteks. Kerge sobitada rühmaistutustesse. Head kaaslased on kurerehad, kukeharjad, kõrrelised, liivateed, madalad põõsad ja kitsa võraga okaspuud.