mänd, jaapani `Schoon`s Bonsai`

Tootekood: 000000012892

35.00

Ladinakeelne nimi:Pinus parviflora `Schoon`s Bonsai`
Название:Сосна мелкоцветная, Сосна японская
Title:five-needle pine, Ulleungdo white pine, Japanese white pine
Nimen:japaninvalkomänty
Poti number:C 3
Kõrgus:25-30
Kategooria:, , , , ,

Kirjeldus:

Taim on 10-aastaselt 1-1,5 m kõrgune ja 1,5-2 m laiune. 25-aastaselt 2-3 m kõrgune ja ~4 m laiune. Aeglasekasvuline sort.
Kergelt lokkis okkad kasvavad viie kaupa kimbus, on 5-6 cm pikkused hõbedaselt rohelised ja katsudes pehmed.
Aja jooksul moodustab ebakorrapärase tiheda võra ja näeb välja nagu bonsai. Väga dekoratiivsete vaiguste käbidega. Käbid on munajad, punakaspruunid ja 4-7 cm pikad. Oma laiade seemnesoomustega meenutavad nad rohkem kuuse- kui männikäbi. Käbikandvus algab varakult.
Eelistab päikeselist kasvukohta. Mullastiku ja niiskuse suhtes on vähenõudlik, aga ei talu liigniiskust, seetõttu võiks kasvukoha muld olla liivase lõimisega ja hea drenaažiga. Talvise lume raskuse all võivad oksad murduda. Vajadusel toestamiseks siduda oksad nööriga kinni. Kevadel peab nöörid eemaldama. Kliimatsoon 5, talub külma kuni -29 C kraadi. Noor taim vajab soojemat, külmade põhjatuulte eest varjatud kasvupaika. Esimestel kasvuaastatel on soovitav kasutada talvekatet.
Sobib väiksematesse aedadesse ja maakodudesse soolopuuks. Sobib kasvatada kiviktaimlas, alpiaias, jaapani aias ja multškattega peenardel, konteinertaimena ja okaspuude kollektsioonis. Head kaaslased on pojengid, vahtrad, tõnnikesed, kurerehad ja madalad okaspuud ning kääbuspõõsad.