mänd, harilik `Anny`s Winter Sun`

Tootekood: 000000014161

35.00

Ladinakeelne nimi:Pinus sylvestris `Anny`s Winter Sun`
Название:Сосна обыкновенная
Title:Scots pine
Nimen:mänty, metsämänty
Poti number:C 4
Kõrgus:25-30
Kategooria:, , , , ,

Kirjeldus:

Kõrgus 3-4 m. Aeglase kasvuga kääbussort. Noorena püramiidjas, hiljem munajas võra.
Väga ilus kollaste okastega sort, mis talvel on eriti silmapaistev. Külmade ilmade saabudes muutuvad okkad järk-järgult kuldkollaseks. Kevadel ja suvel saavad okkad mahedama kollakasrohelise tooni. Noored okkad on võrreldes vanematega heledamad ja lühemad ning moodustavad võrsete tippudesse toredad “tutikesed”.
Tüvi on harilikule männile omaselt oranžikas- kuni hallikaspruun. Vanemal puul muutub tüve koor krobeliseks.
Tolmlemisele ülejärgmise aasta sügisel valmivad väikesed 3-7 cm pikkused emaskäbid, mis asuvad võrsete tipus ja on noorena lillad kuni rohelised, küpsenuna hallikaspruunid.
Eelistab valget kasvukohta. Mida päikeselisem kasvukoht, seda intensiivsem talvine okkavärv. Poolvarjus kasvab aeglaselt ja on hõredate nõrkade võrsetega.
Mullastiku ja mullaniiskuse suhtes vähenõudlik, kasvab kuivadel kasvukohtadel, sh. liivastel, kruusastel ja looaladel. Samuti turbamuldadel ja viljakatel muldadel. Kliimatsoon 2, väga külmakindel, talub külma kuni -45 °C kraadi.
Sobib kasvatamiseks väiksemates aedades, kiviktaimlates, alpi- ja jaapani aedades, multškattega peenardel ja okaspuude kompositsioonides. Head kaaslased on kurerehad, akakapsad ja salvei.