magnoolia, Loebneri `Leonard Messel`

Tootekood: 000000013260

35.00

Ladinakeelne nimi:Magnolia loebneri `Leonard Messel`
Название:Магнолия Лебнера
Title:Loebner magnolia
Nimen:tarhamagnolia
Poti number:C 5
Kõrgus:60-80
Kategooria:, , , ,

Kirjeldus:

Max Löbner, 1900 a., Saksamaa.
M. kobus x M. stellata.
Kõrgus 3-5 m, laius 4-6 m. Mitmetüveline laiuv põõsas.
Pokaalikujulised õiepungad on enne avanemist tumeroosad. Tähekujulised õied on kuni 12 kitsa kroonlehega, õie sisemine külg valge kuni heleroosa ja välimine külg lillakasroosa. Õied on 10 cm läbimõõduga ja lõhnavad meeldivalt. Õitseb mais, teistest magnooliatest hiljem ja siis kui öökülmade oht on väiksem.
Lehtib peale õitsemist. Ovaalsed lehed on kitsad, kuni 12 cm pikkused ja tumerohelised.
Kasvukoht päikeseline, varjatud külmade põhjatuulte eest. Sobib hea drenaažiga, viljakas, kergelt happeline ja niiske muld. Soovitav on mulda segada turvast ja lehekomposti.
Magnooliad on õrna juurestikuga, seetõttu istutamisel nende juuri võimalikult vähe häirida. Mulda mitte kinni tampida vaid kasta sedavõrd palju, et muld vajub ise kinni. Ei talu ringi istutamist ega lõikamist, vajadusel eemaldada kahjustunud oksad. Peale istutamist katta muld multši ja turba seguga, mis hoiab niiskust ja kaitseb juuri talvel külma eest. Kliimatsoon 5b, külmakindel, talub külma kuni -26 °C kraadi. Noored taimed vajavad esimesed 4-5 aastat talvekatet, vanusega külmataluvus tõuseb. Kujunduslõikust ei vaja, kui on vaja lõigata, et eemaldada surnud, kahjustatud või haiged oksad, siis tuleb seda teha kesksuvel.
Puu aluse pinnase liigutamisel tuleb olla ettevaatlik, kuna juurestik on pindmine. Rohimise vähendamiseks võib puu all kasvatada pinnakatte taimi.
Oma tähelepanu väärivate omaduste eest on saanud RHS auhinna Award of Garden Merit.

Fotod: Ille Kasvand