mää lambavilla graanulid 1kg

Tootekood: 4745011017413

8.90

Kategooria:

Kirjeldus:

Tegemist on lambavillast toodetud graanulitega, mis mulda segatuna eraldavad toitaineid terve kasvuperioodi. Pelletil on imeline võime imeda endasse vett, mis muudab mulla kohevaks ja hoiab niiskust. Kasutades pinnale laotatuna (nagu multši) siis hoiab vill eemale ka teod ja näljkad.
Koostis: lämmastik, kaalium, väävel, magneesium, fosfor.
Kasutamine:
1) väetamiseks segage graanulid pinnasesse. See laguneb seal 3-6 kuu jooksul, eritades niiviisi vajalikud toitained ja ei teki üleväetamist.  Ideaalne konteinerite puhul, suurematel aladel lisage toodet taimejuure ümber.
2) niiskuse säilitamiseks lisage toodet mulda ja maapinnale. 1kg pakk katab 0,5m2 suuruse ala. Kastmise käigus graanulid laienevad ja katavad pinna, hoiavad niiskust ja toetavad mikroorganismide arengut.
3) tigude ja nälkjate tõrjeks tuleb graanulid laotada vähemalt 10 cm laiuselt ümber taime. Märjaks saades tekib viltjas kiht, kuid see peab olema lehtedest ja muust orgaanilisest ainest puhas.

Mää lambavilla graanulid on kohalik toode. Tootja südameasjaks on väärindada kohalike lammaste villa. Lambavill on jäänud seoses sünteetiliste kiudude kasutuselevõtuga tahaplaanile. Hoolimata sellest, tuleb lammast kasvatamise käigus pügada ja vill kipub üle jääma. Väga suur osa Eesti lammaste villast on tänaseni jääkproduk, millega midagi ei tehta. Mää tootja tahab seda mõtteviisi muuta! Toodete arengusse on kaasatud Eesti Maaülikool.
Toode on pärjatud “Lõuna-Eesti Aasta toode 2022” auhinnaga.

PHOTO: Villatoode OÜ