lehis, jaapani `Stiff Weeper` PA 120-140

Tootekood: 000000011627

90.00

Ladinakeelne nimi:Larix kaempferi `Stiff Weeper` PA
Название:Лиственница Кемпфера, Лиственница тонкочешуйчатая, Лиственница японская
Title:Japanese larch
Nimen:japaninlehtikuusi
Poti number:C 12
Kõrgus:PA 120-140
Kategooria:, , ,

Kirjeldus:

Pookekõrgus 120-140 cm, rippuv võraosa 30-50 cm. Ühel tüvel vähemalt 2 pookeoksa, et võra oleks ühtlane.
Küllalti kiirekasvuline, kompaktne, graatsiline leinavorm.
Pikad rippuvad jäigad oksad laskuvad vertikaalset alla. Võra on veidi ebakorrapärane.
Pehmed okkad sinakasrohelised, sügisel oktoobris värvuvad kuldkollaseks ning varisevad. Kevadel puhkeb varem kui teised lehiseliigid.
Käbide järgi äratuntav – käbidel on seemnesoomuste tipuosa tugevasti väljapoole ja tagasi käändunud. Ümarad käbid on noorelt kollakasrohelised või roosakad, valmides violetjad, täiesti küpsest peast helepruunid.
Kasvukoht päikeseline, talub osalist varju. Mullastiku suhtes ei ole nõudlik, kuid viljakal ja parasniiskel mullal kasvab väga kiiresti. Rikkaliku varise tõttu parandab mulla viljakust. Ei talu liigniiskust ega liiga kuiva maapinda. Hea külmakindlusega, noortel taimedel võivad saada kahjustada viimase aasta võrsed varakülmade tõttu sügisel, kui pole jõudnud puituda.
Maani jõudes roomab vaibana mööda maad edasi. Võib kasvatada ka vihmavarjukujulisena, kui igal aastal lõigata. Talub hästi kärpimist.
Tähelepanuväärne soolotaim. Väga kompaktse puuna sobib väikeaeda, jaapani aeda ning näeb väga atraktiivne välja ka tiigi või oja kaldal. Saab kasvatada ka päikselistel terrassidel ja rõdudel konteinerites. Sellisel juhul tuleb talvitumiseks kaevata pott maasse või viia väheste miinuskraadidega panipaika. Sobib hästi kokku akakapsaga, liivateega, helmikpöörisega ja kukeharjaga.