kontpuu, võsund- `Sunshine`

Tootekood: 000000014239

23.00

Ladinakeelne nimi:Cornus stolonifera `Sunshine`
Название:Кизил блестящий
Title:golden-twig dogwood
Nimen: keltaoksakanukka
Poti number:C 5
Kategooria:, , , , , , , ,

Kirjeldus:

Kõrgus ja laius 2-3 m. Kiirekasvuline püstiste okstega laiuv põõsas.
Kevadel ja suvel kollakasroheliste kuni laimiroheliste lehtedega sort. Lehed on munajad ja teravate lehetippudega ning 5-10 cm pikad. Sügisel varieerub lehestik erkpunastest kuni lillade toonideni.
Võrsete koor on aastaringselt verevalt punane. Okste värv on sügisel ja talvel iseäranis silmapaistev, eriliselt tuleb nende erk värv esile lume taustal.
Väikesed kreemvalged tähekujulised õied on lõhnavad ja koondunud lapikutesse sarikõisikutesse. Põõsas õitseb juunikuus vanalt puidult. Pärast õitsemist valmivad pisikesed ümmargused valged viljad. Võsund-kontpuu marjad ei ole inimestele söödavad, kuid on maiuspalaks paljudele lindudele.
Taim kasvab hästi päikeselises kuni poolvarjulises kohas. Pinnase suhtes on üsna vähenõudlik, sobib peaaegu igasugune aiamuld- ka savine ja niiskemapoolsem, aga eelistab viljakat mulda. Kliimatsoon 3, täiesti külmakindel, talub külma kuni -40 °C kraadi.
Talub hästi heitgaase ja lõikamist. Lõikamine soodustab uute võrsete kasvu ja uued võrsed on erksama värviga, mistõttu tasub põõsast iga 2-3 aasta tagant tugevalt kärpida.
Sobib aeda üksikult ja hekiks ning rühmana. Head kaaslased on lumeroosid, ülased, kannikesed, tarnad, lepad ja kased.