kontpuu, võsund- `Budd`s Yellow`

Tootekood: 000000014238

16.00

Ladinakeelne nimi:Cornus stolonifera `Budd`s Yellow`
Название:Кизил блестящий
Title:golden-twig dogwood
Nimen:keltaoksakanukka
Poti number:C 5
Kõrgus:90-120
Kategooria:, , , , , ,

Kirjeldus:

Kõrgus 2-2,5 m ja laius kuni 4 m. Kiirekasvuline püstiste okstega laiuv põõsas.
Pealt rohelised, alt heledamad sinakasrohelised lehed on munajad ja teravate lehetippudega ning 5-10 cm pikad. Lehtede sügisvärv on kollane.
Püstised võrsed on suvel rohekaskollased ja talvel muutuvad oksad erkkollaseks, tuues värvivaesel aastaajal aeda silmailu.
Väikesed kreemvalged tähekujulised õied on lõhnavad ja koondunud lapikutesse kuni 7 cm läbimõõduga sarikõisikutesse. Põõsas õitseb juunikuus. Pärast õitsemist valmivad pisikesed ümmargused valged viljad. Võsund-kontpuu marjad ei ole inimestele söödavad, kuid on maiuspalaks paljudele lindudele.
Taim kasvab hästi päikeselises kuni poolvarjulises kohas. Pinnase suhtes on üsna vähenõudlik, sobib peaaegu igasugune aiamuld- ka savine ja niiskemapoolsem, aga eelistab viljakat mulda. Kliimatsoon 3, täiesti külmakindel, talub külma kuni -40 °C kraadi.
Talub hästi heitgaase ja lõikamist. Lõikamine soodustab uute võrsete kasvu ja uued võrsed on erksama värviga, mistõttu tasub põõsast iga 2-3 aasta tagant tugevalt kärpida.
Sobib aeda üksikult ja hekiks ning rühmana. Head kaaslased on päevaliiliad, kullerkupud, kannikesed, priimulad, lepad, kased ja pajud.
Oma tähelepanu väärivate omaduste eest on saanud RHS auhinna Award of Garden Merit.