kontpuu, verev- `Midwinter Fire`

Tootekood: 000000011980

13.00

Laost otsas

Ladinakeelne nimi:Cornus sanguinea `Midwinter Fire`
Название:Кизил кровяно-красный, Дёрен
Title:common dogwood
Nimen:mustamarjakanukka
Poti number:C 5
Kõrgus:60-70
Kategooria:, , , ,

Kirjeldus:

Van den Dool Cultures, Boskoop, Holland, 1990. a.
Kõrgus ja laius 1,5-2 m, laiuva kasvukujuga.
Dekoratiivsete oranži-punase-kollasekirjute võrsetega heitlehine põõsas. Ühe- ja kaheaastased päikesepoolsed võrsed on talvel säravpunased kuni punakasoranžid, varjus kasvavad võrsed on rohekaskollased, vanemate võrsete koor tumeroheline.
Teravatipulised ovaalsed lehed on helerohelised, pealt tuhmid, alt läikivad, muutuvad enne langemist purpurpunaseks. Lehed on 4-10 cm pikad, 2-6 cm laiad.
Õied on lamedates tihedates kännasjates õisikutes, valkjad ja lõhnavad. Õitseb mai lõpus ja juuni alguses. Hea meetaim. Mustad või tumesinised kerajad luuviljad on läbimõõduga kuni 0,5 cm. Viljad ei ole söödavad, kuid meeldivad lindudele.
Väga vastupidav ilupõõsas. Talub linnatingimusi, kärpimist, põuda, liigniiskust, lubjast pinnast. On leplik mitmesugustele muldadele, kuid eelistab kasvada mõõdukalt niiskel huumusrikkal mullal. Kliimatsoon 4, väga külmakindel, talub külma kuni -35 °C kraadi. Põõsas talub hästi ka varju, kuid kõige paremini värvuvad võrsed päikeselisel kasvukohal. Taim on atraktiivsem kui iga 2-3 aasta tagant lõigata välja vanemad oksad.
Sobib kasutada lausistutusena pargis, gruppidena haljasaladel, kaitseistandikena, hekiks, üksikult talvise värviandjana koduaeda. Floristid armastavad kasutada kontpuu kirkaid oksi lilleseadetes.