kletra, lepalehine `Ruby Spice`

Tootekood: 000000013961

20.00

Ladinakeelne nimi:Clethra alnifolia `Ruby Spice
Название:Клетра ольхолистная
Title:coastal sweetpepperbush, summersweet
Nimen:valkokletra
Kõrgus:60-70
Poti number:C 5
Kategooria:, , ,

Kirjeldus:

Kõrgus 60-90 cm, laius 50-60 cm. Ümara kasvukujuga, tihe ja kompaktne põõsas.
Rohelised kerge läikega lehed sarnanevad lepalehtedega, sügisel värvuvad ilusatesse kollastesse kuni oranžidesse toonidesse. Oksad on püstised pruunikashalli koorega ja rabedad.
Roosikarva õienupud avanevad augusti teises pooles, moodustades meeldivalt lõhnava kuni 10 cm pikkuse roosa õieküünla. Õitseb septembri lõpuni sama aasta võrsetel.
Eelistab päikeselist kasvukohta, kuid õitseb ka varjus. Hea kasvupinnas on happeline ja parasniiske kuni niiske. Samuti talub hästi aluselisemat ja raskemat mulda. Kliimatsoon 5, külmakindel, talub külma kuni -29 °C kraadi.
Vähenõudliku taimena saab kletrat kasvatada suurte puude läheduses.
Varakevadel võib teha kujunduslõikust ja vanu oksi välja lõigata. Talvel on soovitatav okste murdumise vältimiseks neilt raske lumi maha raputada. Meeldib mesilastele, liblikatele ja teistele tolmeldajatele.
Sobib kasvatada soolotaimena või väiksema rühmana peenral või haljasalal. Ideaalne taim metsaaeda ja veekogu äärde. Rododendronitega koos kasvades annab peenrale värvi ka sügisel. Headeks kaaslasteks on ka säravad päevakübarad, siilkübarad, lodjapuulehised põisenelad.
Oma tähelepanu väärivate omaduste eest on saanud RHS auhinna Award of Garden Merit.