hosta `Sweet Innocence`

Tootekood: 000000013084

5.00

Ladinakeelne nimi:Hosta `Sweet Innocence`
Название:Xоста
Title:plantain lily, funkia
Nimen:kuunlilja
Poti number:P 13
Kategooria:, , , , ,

Kirjeldus:

H. Hansen, 2005. a.
`Fragrant Bouquet` tetraploidne sport.
Kõrgus 30 cm, laius 60 cm. Keskmise kuni suurekasvuline.
Erineb emataimest palju laiemalt ja paremini eristunud ning värvunud leheäärega (~2,5 cm), mis muutub hooaja jooksul kreemikaskollasest elevandiluuvalgeks. Tugevast materjalist leht on 15-20cm pikk ja 13-15 cm lai, 9 leheroo paariga. Lehe keskpaik on heleroheline, rohekad jutid ja laigud ulatuvad valge ääre sisse. Pealt satiinine ja alt kerge kirmega kaetud leht on kergelt allapoole kumer, hästi nähtavate leheroodudega, ovaalse kujuga. Lehe serv on kergelt laineline, lehe tipp ära pööratud, lehe alus südajas. Leheroots on sügava kanaliga, tumeroheline ja välisserv elevandiluuvalge.
Õitseb augustis. Õied on tugevalt lõhnavad, heledad lavendlivärvi, suured. Õievars on jäme, 60 cm püstine, heleroheline. Enamasti steriilne.
Sobib päikeseline kasvukoht, seal tuleb lehe värv kõige paremini esile ning õitseb rikkalikumalt. Väga päikeselisel kohal võib põuaperioodil vajada kastmist.
Keskmise kasvukiirusega. Sobib dekoratiivsesse taimekonteinerisse istumiskoha lähedale, et saaks täiel rinnal taime ilu ja aroomi nautida.
Hea nälkjaresistentsusega.
Staatus maailmas: kollektsioonaedades, aiakaubanduses kättesaadav.
Sarnane: `Winter Bouquet`, `Christal Moon`.

PHOTO: Elise Fotostuudio