hosta `Spilt Milk`

Tootekood: 000000012635

8.00

Ladinakeelne nimi:Hosta `Spilt Milk`
Название:Xоста
Title:plantain lily, funkia
Nimen:kuunlilja
Poti number:P 13
Kategooria:, , , , ,

Kirjeldus:

M. Seaver, 1999 a.
H. `Tokudama` hübriid.
Kõrgus 40-50 (60) cm, laius 70-90 cm. Kasvukiirus keskmine kuni aeglane.
Kindlasti kõige unikaalsem hosta, mida kunagi nähtud on! Olgem ausad- paljudel hostadel on raske vahet teha- kuid selle hostaga ei teki raskusi! Hosta `Split Milk` on kergesti identifitseeritav. Tema eritunnus on valged vöödid ja pritsmed, mis valguvad laiali üle südamekujuliste veidi kausjate sinakasroheliste lehtede, justkui oleks keegi neile piima peale kallanud. Lehtede värvumine muutub tugevamaks ja täiustub taime vanusega, noortel taimedel pole värvumist nii väga märgata. Lehed on kortsulised ja tekstuursed, mis on tüüpiline Tokudama derivaatidele. Lehed on väga paksud ja see teeb taime vägagi resistentseks nälkjate vastu. Lehelaba on 23 cm pikk ja 18 cm lai.
Kesksuvel peaaegu valged torujad õied. Õied asetsevad 60-75 cm kõrgustel hallikasrohelistel õievartel. Seemnekuprad on rohelised. Fertiilne.
On kahtlemata ilusaim ja ebatavalisem hosta kollektsionäärile, hosta, mille puhul “juttu jätkub kauemaks”. See Tokudama e. krimpshosta hübriid kasvab võrratuks keskmise suurusega kuhjaks. Parim sinine hosta aeda!
Sarnane: `Kiwi Blue Marble`
Sport: `Pistache`

PHOTO: Reelika Marrandi