hosta `Shadowland Wheee!`

Tootekood: 000000013857

10.00

Ladinakeelne nimi:Hosta `Shadowland Wheee!`
Название:Xоста
Title:plantain lily, funkia
Nimen:kuunlilja
Poti number:P 13
Kategooria:, , , , , , ,

Kirjeldus:

Kõrgus 30-45 cm, laius 60-80 cm, keskmise suurusega hosta.
Rohelised lehed on mitmes toonis helekollakate ja valgete servadega. Ekstravagantsed lehed on kitsasovaalsed, kortsulise tekstuuriga, vallatult lokkis ja keerdus. Juba varakevadel tõeline pilgupüüdja, sest rullib oma lehed maapinnast välja teistmoodi kui ülejäänud sordid. Ka kogu ülejäänud hooaja tõeline aiauhkus. Lehed muutuvad aasta-aastalt paksemaks, värvus intensiivsemaks ja puhmik täidlasemaks.
Helelillad õievarred on 60 cm kõrged, neil asetsevad torujad õied on purpurjad. Õitseb suve keskel.
Eelistab poolvarjulist või varjulist kasvukohta, kuid on päikesetolerantsem kui enamus hostasid. Kerge kasvatada, elujõuline, kiirekasvuline, ei vaja erihooldust. Hoiab oma head välimust isegi kuuma suvega kui on piisavalt niiskust. Väga hea resistentsusega nälkjate suhtes. Sobib kasvama suurte puude varju, maja varju, dekoratiivsesse taimepotti, suurema grupina peenrale. Lihtsalt nii eriline hosta, et ühest on aeda vähe! Nime `Wheee!` võib tõlkida `Juhuuu!`, just sama hoogne ja lõbus on see sort peenras.
Peenrasse sobivad naabrid on näiteks brunnerad, roomav metsvits jt. kas palju laiemate või hoopis tillukeste lehtedega taimed, mis lasevad `Wheee`l soolot mängida. Dekoratiivsesse taimepotti võib sobitada koos väikeseleheliste suvikutega nagu hõbepael, padipõõsas, tarnad jt.
Auhinnad: 2012 aastal American Hosta Society auhind Best New Hosta
Ajakirja “This Old House” 2012 auhind Top 100 Best New Products
Proven Winners Aasta Hosta 2021.a.