hosta `Great Expectations`

Tootekood: 000000010449

8.00

Ladinakeelne nimi:Hosta `Great Expectations`
Название:Xоста
Title:plantain lily, funkia
Nimen:kuunlilja
Poti number:P 13
Kategooria:, , , , , ,

Kirjeldus:

J.Bond/ P.Aden, 1988 a.
H.sieboldiana `Elegans` mutatsioon.
Kõrgus 60-75 cm, laius 110-115 (140) cm. Keskmine kuni suur hosta.
Paksud lehed on 30-32 cm pikad ja 25 cm laiad, 14-18 leheroo paariga. Lehed on keskelt rohekaskollased, muutuvad kreemikaskollaseks ja seejärel elevandiluu-valgeks. Lehe keskpaik on korrapäratult ümbritsetud sinakasrohelise äärega. Struktuursed lehed on pealt matid ja alt kaetud kirmega. Leheserv on peaaegu lame, leht on lai, ovaalne kuni ümar, aluselt südajas. Leheroots on kreemikas, välisküljelt sinakasroheline.
Õied on lehterjad, kahvatud lavendli värvi kuni peaaegu valged ja asetsevad 70-75 cm kõrgustel õievartel. Õitseb juuni-juuli. Moodustab palju valgeid seemnekupraid, kuid enamasti ei ole seemned elujõulised.
Kasvukoht valige selline, kuhu paistab hommikul paar tundi päikest ja seejärel järgneb poolvari. Värvinüansid olenevad palju valgusest ja temperatuurist.
Ei ole väga jõulise juurdekasvuga. Võib isegi tunduda, et ta kahaneb, mitte ei kasva. Noori taimi on soovitav hästi kasta ja väetada.
Staatus maailmas: tavaline, saadaval paljudes aianduskeskustes ja muutub tänu kütkestavale lehtede värvikombinatsioonile üha enamate lemmikuks.
Sarnased: `Borwick Beauty`, `Northern Lights`
Märkimisväärsed järeltulijad: `Dream Queen`, `Dream Weaver`, `Golden Great Expectations`, `Great American Expectations`, `Paradise Expectations` jpt.