hosta `El Nino`

Tootekood: 000000012060

6.50

Ladinakeelne nimi:Hosta `El Nino`
Название:Xоста
Title:plantain lily, funkia
Nimen:kuunlilja
Poti number:P 13
Kategooria:, , , , , , ,

Kirjeldus:

`El Niño`
Warmerdam, 2003 (AHS registreering), Wilkins 2004. a Sordi `Halcyon` hübriid.
Kõrgus 35-50 cm, laius 75-90 (100) cm. Keskmise suurusega.
Lehed on intensiivse sinakashalli keskosa ja valgete ebaregulaarsete vöödiliste servadega. Atraktiivsed valged leheääred laienevad märkimisväärselt taime vananedes. Lehelaba pikkus 15-20 ja laius 11-13 cm. Jäigad lehed on ovaalsed, pealt matid, altküljelt kergelt jahuse kirmega, paksud, tugevad, siledad. Lehe tipuosa on terava kujuga. Leherood asetsevad tihedalt. Leheserv on kergelt laineline. Lehevars sinakashall, kitsalt ääristatud valgega.
Õitseb purpur-triibuliste kellukesekujuliste õitega juuli lõpus-augustis. Õievars on püstine, jahuse kirmega, lehekestega, 60 cm kõrge. Steriilne.
Keskmise kasvukiirusega. Nälkjatele vastupidav. Sobivaim kasvukoht on viljaka, huumusrikka mullaga. Parima lehevärvi saavutab vähese valgusega ja hajutatud varjuga kohas. Sobib kasvama taimekonteineris, peenra ääristaimena metsaaias. Ideaalne taim, kui on vaja puhasvalget ja sinist värvikombinatsiooni. Laialt levinud.
Auhinnad: Royal Horticultural Society’s Award of Garden Merit 2012
Sarnane sort on `Aristocrat`, millel on laiemad lehed ja aeglasem kasvukiirus. Veel on sarnased `First Frost`, `Great Escape`.

 

PHOTO: Ditoplant
PHOTO: Elise Fotostuudio