hosta `Christmas Tree`

Tootekood: 000000011674

5.00

Laost otsas

Ladinakeelne nimi:Hosta `Christmas Tree`
Название:Xоста
Title:plantain lily, funkia
Nimen:kuunlilja
Poti number:P13
Kategooria:, , , , , , ,

Kirjeldus:

Hübridiseeris K. Vaughn. Kasvatas, selekteeris ja registreeris M. Seaver, 1982 a. `Vaughn 73-2` (emataim) x `Frances Williams`(isataim)
Keskmise kuni suurekasvuline, kõrgus 50-60 cm, laius 90-120 (140) cm.
Suured ja krimpsus tume- kuni oliivirohelised lehed, kitsa kollakasvalge servaga. Kevadel on leheserv kollasem, suve poole kreemikam. Lehed on 21-25 cm pikad ja 16-22 cm laiad, 11-12 leheroo paariga. Lehed on ovaalsed kuni peaaegu ümarad, aluselt südajad, väikese tipukesega. Lehed on tugevalt kurrulised, kaetud õhukese kirmega (eriti hooaja alguses), väga tugevast materjalist. Leheroots on tumeroheline, peenikese valge servaga.
Õied hele-lavendeljad, lehterjad. Õitseb juunis-juulis. Õied paiknevad 45-90 cm kõrgusel lehekestega kaetud õievarrel. Õievars on “jõulupuu” kujuline, sellest ka taime nimi. Peale õitsemist areneb palju redisepunaseid seemnekupraid. Need annavad taime välimusele palju juurde. Fertiilne. Täisõitsemise ajal on taim püramiidja kujuga ja meenutab kogu oma olekuga jõulupuud. Kiirekasvuline. Tolerantne ~2 tunnile hommikupäikesele. Nälkjaresistentne. Sobib kasvatada suures konteineris.
Maailmas levinud kollektsioonides ja aedades, populaarne sort puukoolides, aiandistes, sest on kergesti identifitseeritav. Aretajatele meeldib see sort ka väga ja seetõttu on `Christmas Tree`l palju järeltulijaid, nii seemikuid kui sporte.
Sarnased sordid: `Grand Master`, `Lakeside Jazzy Jane`. Tähelepanuväärsed spordid: `Christmas Gold`, `Christmas Lights`, `Christmas Pageant`. Tähelepanuväärsed seemikud: `Brave Amherst`, `Spring Fling`, `Warwick Comet`.