hosta `Blue Umbrellas`

Tootekood: 000000011649

6.00

Ladinakeelne nimi:Hosta `Blue Umbrellas`
Название:Xоста
Title:plantain lily, funkia
Nimen:kuunlilja
Poti number:C 1,5
Kategooria:, , , , , ,

Kirjeldus:

Aretaja Aden, 1978 a.
H.`Tokudama` x H. sieboldiana `Elegans`.
Ülisuure kasvuga, kõrgus 80-120 cm, laius 120-140 (180) cm, moodustab püstise ja jäiga puhmiku.
Südajad sinakad kuni sinakasrohelised lehed on suured, jämedakoelised, tugevalt kipras ja kaetud jahuja kirmega. Suve lõpu poole muutuvad lehed tumerohelisteks ja läikivateks. Jäigad ovaalsed lehed on 30-40 cm pikad ja 25-30 cm laiad, sobivas kasvukohas veelgi suuremad. Lehed on aluselt südajad, tipukesega, lamedate leheservadega, võivad olla kergelt kausikujulised, 16-18 leheroo paariga. Leherootsud on heledad, sinakasrohelised.
Kellukesekujulised õied on peaaegu valged, õrna lavendli varjundiga. Õied on üsna suured, üle 5 cm pikad ja ligi 4 cm laiused. Õied asetsevad helerohelistel püstistel õievartel, mis on 75-90 cm kõrgused. Õitseb hilissuvel. Fertiilne, tekib palju seemnekupraid.
Aeglase kasvukiirusega, kuid tulemus on ootamist väärt. Lehevärv püsib kauem sinisem varjulises ja poolvarjulises kasvukohas, talub hästi kuni paar tundi hommikupäikest. Eelistab huumusrikast ja viljakat mulda. Kahjuritekindel, ka teod kahjustavad seda sorti vähe.
Sobib taustataimeks varjulembelistele püsililledele, gruppi koos teiste hostadega ja on suurepäraseks mass-istutuse taimeks varjulistel haljasaladel. Kombineeri peenrasse kevadel õitsevate sibullilledega, sest see hosta tõepoolest katab ära kõik sibullillede kuhtuvad lehed ning klump on silmale ilus vaadata.
Nime on saanud oma suurte “vihmavarju pakkuvate” lehtede järgi.
Staatus maailmas: Levinud, sest on väga populaarne aednike seas, kes otsivad hooldusvaba ja suurekasvulist taime pinna katmiseks või taustataime õrnema struktuuriga taimedele.
Sarnased sordid: `Millenium`, `Placemat`, `Sea Lotus Leaf`, `Blackjack`.
Märkimisväärsed järeltulijad: `Blue Lighting`, `Dancing in the Rain`, `Singing in the Rain`, `Rain Dancer`, `Wet Umbrellas`, `Blazing Saddles`, `Bob`, `Hulkster`.
Ameerika Hosta Society “Midwest Blue Award” võitja 1987 a.